Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Patrondan Gazete Çalışanlarına Canlı Müzikli Motivasyon

 > 
106PAYLAŞIM

Sinop'ta yerel gazete sahibi Osman Aksu, öğle aralarında çalışanlarına canlı müzik çalarak moral veriyor. Aksu, haberler iyiyse hareketli, kötüyse ağır parçalar çalıyor.

2000’den bu yana basın sektöründe faaliyet gösterdiklerini söyleyen Aksu, gazetecilik mesleğinin yorucu ve stresli bir iş olduğunun altını çiziyor. Çalışanlarının her zaman mutlu ve zinde olmalarını istediğini belirten Aksu şöyle konuştu:

"Sinop'ta ve ülkemizde yaşanan olayları burada haberleştiriyoruz. Tabi bunu yaparken mesleğimiz gereği stresli zamanlarımız oluyor. Arkadaşlarımızı bu sıkıntılardan uzak tutabilmek için org ve bağlama eşliğinde biraz olsun eğlendirmeye çalışıyorum. Açıkçası çok faydasını görüyoruz. Çünkü sıkıntımız olsa bile bu sayede kendi içimizde halledebiliyoruz."

Haberler iyiyse hareketli, kötüyse ağır şarkılar çalıyor

Çalışanlarının da bazen kendisine eşlik ettiğini söyleyen Aksu, “Eğer o gün iyi haber yapmış isek ve moralimiz yerinde ise genelde hareketli şarkılar çalıp söylüyoruz. İşler yolunda gitmiyorsa daha ağır şarkılar çalmaya özen gösteriyorum”  dedi.

Gazetede muhabirlik yapan Nazire Şen, morallerinin bozuk olduğu dönemlerde patronlarının müzik çalarak kendilerine moral verdiğini söyledi. Bu durumdan çok memnun olduklarını dile getiren Şen, "Gün boyu yaşadığımız tüm moral bozukluklarını müzikle aşıyoruz. Akşam evimize sıkıntılardan arınmış olarak gitmek çok mutluluk verici" dedi.

Gazetenin yazı işleri müdürlüğünü yapan Zeynep Demir Koca ise çalınan müzik ve söylenen şarkılarla stres attıklarını, bu durumun da işlerine olumlu yansıdığını söyledi.

AA

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir