Görüş Bildir

Paris Saldırılarının Şüphelisi Suriye'de Öldürüldü

Anasayfa
 > Gündem

ABD'li askeri sözcü Albay Steve Warren, 13 Kasım'daki Paris saldırılarının planlayıcısı Abdelhamid Abaaoud ile direkt bağlantısı olan Mouadan'ın Suriye'de öldürüldüğünü açıkladı.

Koalisyon güçlerinin geçen ay Irak ve Suriye'de gerçekleştirdiği hava saldırılarında 10 IŞİD komutanının öldürüldüğünü söyleyen Warren, bu kişilerin bazılarının Paris saldırılarıyla bağlantısının bulunduğunu ve bazılarınınsa Batı'da yeni saldırılar planladığını söyledi.

Warren söz konusu kişilerden birinin adının, Paris saldırıları hücresi lideri Abdelhamid Abaaoud'la doğrudan bağlantısı olan Charaffe el-Moudan olduğunu söyledi.

Abdelhamid Abaaoud, 130 kişinin yaşamını yitirdiği Paris saldırılarından birkaç gün sonra Paris'in bir dış mahallesindeki polis baskınında öldürülmüştü.

ABD öncülüğündeki koalisyon güçleri bir yıldan fazla bir süredir Irak ve Suriye'de saldırılar gerçekleştiriyor.

Rusya da son dönemde hava saldırılarına başlamıştı.

Warren, Moudan'ın 24 Aralık'ta öldürüldüğünü söyledi.

Belçika vatandaşı Abaaoud, 130 kişinin yaşamını yitirdiği Paris saldırılarından birkaç gün sonra Paris'in bir dış mahallesindeki polis baskınında öldürülmüştü.

BBC Türkçe

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
9
2
2
2
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Pasif Kullanıcı

Belcika dan kalkıp is- orospu evlatlarina katilmak.. allahini, tanrįnı senin......

Cihangir Atalay

Abi adamların kafa çok güzel terorist ilan ettikleri şüphelendikleri adamların kafasına sıkıyorlar. Bizde ise tetorist olduğunu bile bile alıp içlerin de bes... Devamını Gör