Görüş Bildir

Otomobil Çarpması Sonucu Ölümden Dönen Kadına 13 Bin TL'lik Hasar Faturası Gönderildi

Haberler
> Otomobil Çarpması Sonucu Ölümden Dönen Kadına 13 Bin TL'lik Hasar Faturası Gönderildi

Bingöl’den Malatya'ya hastanede tedavi gören eşinin yanına giderken bir otomobilin çarpması sonucu ölümden dönen kadına, sigorta şirketi tarafından 13 bin 227 TL'lik hasar faturası gönderildi.

Kaza, 9 Haziran 2020’de Malatya'nın Çamurlu Mahallesi Kanyon Caddesi Hastane Kavşağı meydana geldi. Bingöl’ün Çavuşlar köyünde yaşayan 3 çocuk annesi Emine Eles (41), 2012’de siroz hastalığı nedeniyle karaciğer nakli olan ve Malatya’da tedavi gören eşi Yüksel Eles’in yanına gitmek için bu şehre gitti. Malatya’da araçtan inen Eles'e, kavşakta yolun karşısına geçtiği sırada bir otomobil çarptı.

Güvenlik kamerasına da yansıyan kazada yaralanan, bacağına ve leğen kemiğine pilatin takılan Eles, tedavisi sürerken bir şok daha yaşadı.

'İki kez dünyam başıma yıkıldı...'

'İki kez dünyam başıma yıkıldı...'

Eles, “Eşim hasta olduğu için çalışamıyor, ben de böyle oldum. 3 tane öğrenci okutuyorum. Yani bu durumun ele alınmasını rica ediyorum Kaza geçirdim, bütün suç bana verildi. Ben bir ay sonra başvurdum mahkemeye. Sanki ben gidip adamın arabasına zarar vermişim gibi. İki kez benim dünyam başıma yıkıldı” dedi.

Kendisine gelen 13 bin TL'lik ceza ile ikinci kez dünyasının başına yıkıldığını aktaran Eles, “Ben bunu ödeyemem ki, çalışanım yok. Ayda bir tedavi görüyor, ben de aynı şekilde. Adalet yerini bulsun. Bunu o kadar avukatlara gösteriyorum ki o kadar bilirkişilere de danıştık ettik, yüzde 50 benim, yüzde 50 onunken, yüzde yüz bana hata verildi. Ben hem canımdan oldum hem malımdan oldum ama benim gelirim yok”ifadelerini kullandı.

2012’de karaciğer nakli olan ve yüzde 70 ağır engeli bulunan Yüksel Eles ise “Ben de sürekli stent değiştiriyorum. Eşimle birlikte hastanede kaldık bayağı zaman. Bir hafta kadar önce bize bir ceza geldi. Eşime çarpan araba kaskoda arabasını yaptırmış 13 bin küsur gibi ceza geldi. Biz hem mağdur olduk hem kaza geçirdik. Yayaya araba çarpmış, adamın arabasını biz mi yapalım şimdi' ifadelerini kullandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
34
5
5
3
3
2
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
neden-ulan-neden

abi bu haberde sıra dışı olan ne ben mi anlamadım ? kazada kadın kusurlu bulunmuş belli ki ,ona çıkmış fatura. yola atlayan bi anda fırlayan insanları görmüy... Devamını Gör

Burak Çan

Geçilmeyecek Yoldan Çevre Yolu Otoban Anayol Gibi Yerlerden Geçtiyse Çarpan Arabanın Masraflarını Ödetirler.

jamiryuu

Bu sigorta şirketinin müdürü her kimse onu sağlam bi skmek lazım. Be amınoğlu gözünü garibanın üç kuruşuna mı diktin ? Her kim garibanın hakkına giriyor hak... Devamını Gör