Örnek Ünlüler ve Bilinmeyen Yönleri ile Son Yılların En Tartışmalı Konusu: Taşıyıcı Annelik

-

İnsanlığın en temel içgüdülerinden biri de üremek... Lakin bu herkese kısmet olamadığı gibi, aynı zamanda da oldukça zor ve ağır bir süreç.

Her derdin bir dermanı vardır elbette... Son yıllarda da bu konunun çaresi taşıyıcı annelik!

1. Kardashian ailesinin yaptığı her şey konuşuluyor... Taşıyıcı anne konusunun gündeme gelmesinde de bunun etkisi oldu açıkçası!

İki çocuk annesi Kim Kardashian, üçüncü çocuğunu taşıyıcı anne aracılığıyla kucağına almak istediğini duyurdu. Söylenenlere göre; Kim ve Kanye çiftinin üçüncü bebeği Blue, şu sıralar taşıyıcı annenin rahminde, dünyaya gelmek üzere büyümekte... :)

Elbette ki söz konusu bir "Kardashian" olunca, bu taşıyıcı annelik mevzusu da magazinsel bir olaya, zenginlerin tuhaf hayatlarına ait bir lükse dönüşüyor. Oysa taşıyıcı annelik konusu çok daha farklı!

2. Genelde, "O kadar zenginler ki, çocuklarını bile kendileri taşımıyorlar" yaklaşımıyla gereksiz bir lüks gibi gösterilen bu konunun iç yüzü hiç de öyle değil!

Örneğin; Elizabeth Banks, çocuk sahibi olmak için uzun yıllar çabalayan ve tedavi gören bir isimdi. Maalesef ki biyolojik engelleri aşamadılar. Bunun üzerine taşıyıcı anne yöntemine başvurarak eşi ile beraber iki çocuk sahibi oldu!

3. Bu durumda en çok sorulan soru ise bu oluyor: "Peki şimdi çocuk, onların çocuğu mu??"

Evet, yumurta ve sperm çocuk sahibi olmak isteyen çiftten alınarak birleştiriliyor ve taşıyıcı annenin rahmine transfer ediliyor. Yani doğan bebeklerin DNA'sı, biyolojik anne ve babası, hala bu ünlüler! Suratları benziyor, genler aynı :)

Kısacası şöyle diyelim: Sütü, yumurtayı, unu kendiniz getirip çırpıyorsunuz; sonra o karışımı başkasının fırınında pişiriyorsunuz. 

Sarah Jessica Parker da tüm denemelerine rağmen çocuk sahibi olamıyordu; taşıyıcı anne sayesinde ailesini genişletti.

4. "Bizim için oğlumuzu taşıyan melek kadına sonsuza dek minnettar kalacağım!"

Tyra Banks çocuk sahibi olmayı çok istiyordu. Taşıyıcı anne sayesinde bu hayaline ulaştığında öyle mutlu oldu ki; taşıyıcı anneye defalarca teşekkür etti.

5. Aynı zamanda taşıyıcı anne aracılığı ile çocuk sahibi olmak, eşcinsel çiftler arasında da son derece rağbet gören bir seçenek!

Bu noktada elbette ki bir de yumurta gerekiyor... Bu yüzden sıklıkla taşıyıcı annenin, yumurtasını kullandırması söz konusu olabiliyor. Yumurta bağışı apayrı bir alan olduğu için, beğendiğiniz bir yumurta bağışcısından yumurtayı alıp, bunu farklı bir taşıyıcı anneye de transfer ettirebiliyorsunuz.

Neil Patrick Harris de eşi ile beraber çocuklarını taşıyıcı anne aracılığı ile kucakladı. İkiz bebeklerden biri Patrick'in genlerini, diğeri ise eşinin genlerini taşıyor. Fakat çift, hangi bebeğin kimden olduğunu öğrenmeyi reddettiler ve ikisini de 'kendi çocuklarımız' diye büyütüyorlar. İkizlerin anne ve taşıyıcı annesi aynı, babaları ise bu güzel çift yani!

6. Peki bu yasal bir prosedür mü?

Dünyanın bazı yerlerinde, evet! Elton John da bu şekilde baba olmuştu.

Amerika'da pek çok eyalette yasal. Yasal olması, kontroller açısından son derece faydalı oluyor açıkçası. Ücretler elbette ki yüksek; şartlar ise çok sıkı! Örneğin taşıyıcı anne, beslenmesinden, günlük hayat pratiklerine kadar her konuda çok dikkatli olmak zorunda. 

Türkiye'de ise bu işlem henüz yasal değil; bu yüzden çocuk sahibi olamayan çiftler genelde çareyi Gürcistan'da arıyor. Taşıyıcı annelik Gürcistan'da legal. Ayrıca ücretleri de daha düşük.

7. Ricky Martin ve eşinin güzel ailesi de Amerika'da yaşayan bir taşıyıcı anne sayesinde büyüdü!

Bu kliniklerde gizlilik fazlasıyla ön planda. Dolayısıyla istediğiniz takdirde çocuk sahibi olma yönteminizi kendinize saklayabiliyorsunuz. Kimse bilmek zorunda değil.

8. Elbette biyolojik engellerin dışında da bazı sebepler taşıyıcı anne yöntemi kullanmaya itebiliyor...

Örneğin Nicole Kidman, bir hamilelik daha yaşamayı kaldıramayacağını düşünüyor ama çocuk sahibi olmayı da çok istiyordu. Taşıyıcı anne ile anlaştı.

9. Cristiano Ronaldo ise baba olmayı hep istiyor ama doğru kadını bulamıyordu!

O da taşıyıcı anne ve yumurta bağışçısı sayesinde tam 3 çocuk sahibi oldu! Kız arkadaşı da dördüncü çocuğu doğurmak üzere!

10. Lucy Liu da doğru erkeği bulamıyordu!

Önce sperm bankası, ardından taşıyıcı anne... Böylece çocuk sahibi oldu. Çalışmalarına ara verme imkanı olmadığı için bu yöntemi kullandığını açıkladı.

11. Michael Jackson'ın balkondan sallandırdığı meşhur bebeği de bir taşıyıcı anneden...

Jackson her ne kadar bu dönemi mahrem bir şekilde yaşamak istese de, basın bu olayın peşini bırakmamıştı. Jackson en sonunda, taşıyıcı anne aracılığı ile çocuk sahibi olduğunu belirtmişti.

12. Dini ve kültürel açıdan bu konu yıllardır tartışılıp durmaya devam ediliyor...

Lakin doğan bebeklerin biyolojik anne ve babaya benzediği görüldükçe ve insanlar taşıyıcı anneliğin ne olduğunu anladıkça tabular yıkılıyor. 

George Lucas ve eşi, taşıyıcı annelik yöntemini tercih ettiler.

13. Robert de Niro'nun bu güzel ve büyük ailesi, çocuklarını taşımaya gönüllü bir taşıyıcı anne olmasa eksik kalacaktı!

Sevmek için illa doğurmuş olmak gerekmiyor sonuçta!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bseozyrt

Ronaldo Ballon Dor da Messiyi yakalayinca "Ne kadar büyük bir yetenegim , kendimi cogaltmaliyim" moduna geçti galiba. Bu ne hız böyle.

sibel-ozcan1

Tasiyici anne bi esya gibi kullaniliyor bu durumda isin sonunda al parani isimiz bitti deniliyor.En dogru yontem evlatlik alinmasi bence

onur-zeren

O değil de anne çocuğuna kızıp can alıcı cümleyi de kullanamaz seni 9 ay karnım da taşıdım diye ahahahahha nolacak sonumuz 😂😂😂😂

ms.-spock

Kim ve Kanye bebegin adini Blue mu koymus?? Oha ulan daha cocuk dogmadi bile sen nerden uydurdun bunlari :D

gokhan96

Çocuğun olmuyorsa evlatlık al, o kadar yetim var.

Görüş Bildir