Orhan Kural Yine İş Başında: 'Alay Konusu Oldum' Dedi, Cem Yılmaz'a Tazminat Davası Açtı

 > -

Ünlü komedyen ve oyuncu Cem Yılmaz'a 'sigaraya özendiriyor' iddiasıyla yaptığı suç duyurularıyla bilinen Prof. Dr. Orhan Kural, yine gündemde. Kural, bu defa da sosyal medya hesabında kendisi hakkında paylaşımda bulunan Cem Yılmaz hakkında 10 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Kural, 24 Ağustos'ta Cem Yılmaz’ın İngiltere'de yapacağı gösterisine 18 yaş sınırı getirildiği yönünde çıkan haberi Twitter'dan paylaşmıştı.

Yılmaz ise Kural'ın bu tweetine 'artık benim ilgili bir terapi görmenizin zamanı geldiğini düşünüyorum' şeklinde cevap vermişti.

Yılmaz'ın filmlerinde gençleri sigaraya özendirdiğini iddia eden Kural'ın termik santral kuracak bir şirket hakkında olumlu raporu verdiği ortaya çıkmıştı👇

Cem Yılmaz'a 'Sigarayı Özendiriyor' Diye Dava Açan Profesör, Termik Santral Kuracak Şirketi Cezadan Kurtarmış! - onedio.com
Cem Yılmaz'a 'Sigarayı Özendiriyor' Diye Dava Açan Profesör, Termik Santral Kuracak Şirketi Cezadan Kurtarmış! - onedio.com

Bu cevabın üzerine Kural, İstanbul Adliyesi'ne gelerek Cem Yılmaz hakkında 10 bin TL'lik manevi tazminat davası açtı.

Dava dilekçesinde, Cem Yılmaz'ın 2019 yılı Mart ayında Eventim Apollo-Londra'da bir sahne gösterisi organize ettiğini belirten Kural'ın Avukatı İzzet Demir, davalı Yılmaz'ın bu gösterisine 18 yaş sınırlaması getirildiğini belirtti. Müvekkilinin Eventim Apollo'nun bu kararı üzerine sosyal medya hesabında, "İngiltere bu kişinin gençlik için nasıl tehlikeli olduğunu bizden önce anladı, bravo. Yıllardır anlamaya çalışıyorum" şeklinde yorum yaptığını, davalı Yılmaz'ın da buna karşılık sosyal medya hesabında, "Orhan Kural bey sizi sizin yönteminizle taciz etmek istemiyorum. Ama artık benimle ilgili bir terapi görmenizin zamanı geldiğini düşünüyorum" şeklinde paylaşımda bulunarak müvekkilini hedef aldığını iddia etti.

'Kural Yılmaz'ın takipçileri tarafından alay konusu haline getirildi'

Dava dilekçesinde ayrıca, Cem Yılmaz'ın sosyal medya hesabında yaptığı bu paylaşım ile müvekkilinin Yılmaz'ın takipçileri tarafından alay konusu haline getirildiğini ve küfürlere maruz kaldığını kaydeden Kural, "Yapmış olduğu bu paylaşım ile müvekkilimin derin üzüntü ve küçük düşme duygusu yaşamasına ve ve itibarının örselenmesine neden olmuştur" dedi. Avukat Demir, mahkemeden Cem Yılmaz'ın müvekkiline 10 bin lira manevi tazminat ödemesine karar vermesini istedi.

Kural Cem Yılmaz'ın paylaşımı nedeniyle metroda saldırıya uğrama girişiminden kurtulduğunu iddia etti.

Kural, filmlerinde sigara içtiği için Cem Yılmaz hakkında hep suç duyurusunda bulunduğunu hatırlatarak, bunun bedelini fazlasıyla ödediğini söyledi. Kural, "Kendisine suçlamada bulunmadım. Bunun üzerine hakkımda bir cümle yayınladı. Terapi görmem gerekiyormuş. Kendisi doktor mudur? O gün bugündür ailemle birlikte her türlü iftiraya, saldırıya uğruyorum. Geçen gün metroda saldırıya uğruyordum. Metroda 3 çocuk, 'Cem Yılmaz ile uğraşan bu' diyerek tip tip bakıyorlardı. Bende hızlıca metrodan indim arkamdan gelemediler" dedi.

Yılmaz ise Kural'ın son davasına sosyal medya hesabı üzerinden 'Ben bu işten bıktım usandım' diyerek tepki gösterdi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Cem YılmazİngiltereİstanbulSosyal MedyaTwitter
Görüş Bildir