Görüş Bildir

Orhan Gencebay: 'Bu Cahiller Bana Hakaret Etseler Ne Fark Eder'

Haberler
> Orhan Gencebay: 'Bu Cahiller Bana Hakaret Etseler Ne Fark Eder'

Sanatçı Orhan Gencebay, son dönemde kendisine yöneltilen eleştirilerle ilgili olarak 'Bazı zavallı cahiller ve art niyetliler Atatürkümüze, Peygamber Efendimize öyle hakaretler ediyorlar ki, tahammül etmek imkansız. Bu cahiller bana hakaret etseler ne fark eder' dedi.

Cumhurbaşkanlığı tarafından düzenlenen etkinliklere katıldığı için kendisini eleştirenlere 'Maalesef bu art niyetliler Cumhurbaşkanımızı bile eleştiriyorlar. Ben devletime saygılı biriyim. Tabii ki davet edildiğimde gideceğim' dedi.

Sabah gazetesinden Tuba Kalçık'a açıklamalarda bulunan Gencebay, 'Bazı zavallı cahiller ve art niyetliler Atatürk'ümüze, Peygamber Efendimize öyle hakaretler ediyorlar ki, tahammül etmek imkansız. Bu cahiller bana hakaret etseler ne fark eder. Ben ne konuştuysam hepsini bilerek ve bilgiye dayalı konuştum' ifadelerini kullandı.

Gencebay, Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Mevzu bahis vatansa gerisi teferruattır' şeklindeki sözünü hatırlatarak 'Ben her zaman vatanımın ve devletimin yanındayım. Ülkeme kim iyi hizmet ederse ona saygı duyarım ve sahip çıkarım' diye konuştu.

'Orhan Gencebay gibi Atatürkçü, vatansever bir sanatçı bir daha kolay kolay gelmez'

'Orhan Gencebay gibi Atatürkçü, vatansever bir sanatçı bir daha kolay kolay gelmez'

Daha sonra söze Sevim Emre girdi. Gencebay'a hareket edenlerin yargı önünde hesap vereceğini belirten Emre, şunları söyledi:'Gencebay'a hakaret eden bu zavallıların adalet karşısında kendilerini nasıl ifade edeceklerini merak ediyorum. Hareket edenler için hukuki yollara başvurduk. Bunun hesabını yüce adaletimiz soracak. Bunun affedilir bir yanı yok. Orhan Gencebay gibi Atatürkçü, vatansever bir sanatçı bir daha kolay kolay gelmez. Orhan Gencebay gönlü çok geniş, iyilik sever, koca yürekli bir isim. O Türkiye'nin Orhan Baba'sıdır. Ona bu hakareti edenlere yazıklar olsun.'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
60
35
11
7
2
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Kula, kulluk eden adam "vatan" diyor, "devlet" diyor ama "halk" demiyor.

Pickle Rick

Şerefsize bak! Lafı nereye çekmiş. Konunun Atatürk'le, Peygamber'le ne alakası var? Peygamber misin sen? Zibidi!

Crystal Maiden

Olmadı baba olmadı