Onur Yürüyüşü'nde Reddedilen Evlatlara 'Baba Sarılması' Önererek Herkesi Duygulandıran Koca Yürekli Adam

137PAYLAŞIM

Sarılmak gibi basit bir şeyin, birileri için dünyanın en önemli olayı haline gelmesi inanılmaz güzeldir. Birçoğumuz ufacık sorunlarda bile ailemizin kucağına koşarak, bir kez olsun sarılsınlar isteriz. Onlar sarılınca arkamızda olduklarını hisseder, güven duygusuyla birçok sıkıntımızı aşarız. Ailelerinin kabul etmediği bazı LGBT üyelerine sarılan bu güzel insanla ilgili haberi sizler için Unilad'dan derledik.

Kaynak: https://www.unilad.co.uk/life/guy-offers...

44 yaşındaki Scott 'Howie' Dittman, arkadaşı Denna'nın Pittsburgh Onur Yürüyüşü'ne 'Bedava Anne Sarılmaları' organizasyonu adıyla katıldığını duydu.

Bu organizasyon Onur Yürüyüşü etkinliklerinde LGBT üyelerini destekleyerek, aileleri gibi onları kucaklayan annelerden oluşuyor.

Dittman de Amazon'dan aldığı 'Ücretsiz Baba Sarılmaları' tişörtü ile etkinliğe katıldı.

Etkinlik sırasında karşılaştığı ise beklediğinin çok ötesindeydi. Hiç tanımadığı kişiler gelip sarılıyor, bazıları gülüyor, bazıları ise ağlıyordu.

Dittman'e sarılan ilk kişi sağda gördüğünüz kadın oldu:

"Arkamı döndüm ve orada, gözlerinde yaşlarla önümde duruyordu. Bir anda bana sarıldı ve defalarca teşekkür etti." 

Soldaki adam ise Scott'a sarılan ikinci kişiydi. 19 yaşındayken ailesi tarafından terk edilmişti. 

"Yalnızca içini çeke çeke ağladı ve teşekkür etti. Eridi gitti. Bunun bir parçası olduğum için gurur duyuyorum ama bir yandan da çok kötüydü."

Sosyal medyada tanıştığı kişilerin hayatıyla ilgili yazan Scott:

"Cinsel yönelimini öğrenen ailesi 19 yaşındayken onu terk etmişti. O zamandan beri de konuşmuyorlardı. Omzumda ağladı. Bana olanca gücüyle sarıldı. Her gün, her an kalbinde taşıdığı acının bir kısmını bile olsa hissettim. Onu, sevdiği kişilerden ötürü terk etmişlerdi. 9 Haziran 2019 günü o da etkinliğe katıldığında tişörtteki yazıyı görünce hiç tanımadığı birinin önünde duygusal olarak çökmüştü." yazdı.

Scott, etkinlik sırasında mutluluk, eğlence, duygusal ağırlık gibi birçok farklı sarılmayı deneyimledi.

"Babalarından uzun zamandır basit bir sarılma bile görmediklerini söyleyebilirsiniz. Bu beni çok üzdü."

Scott’un Facebook gönderisinde yazdığı duygusal sözler binlerce insanı etkiledi. 234 bin kişi tarafından yeniden paylaşıldı.  

"Ailelerinizi düşünün. Çocuğunuzun sizden o kadar uzak olduğunu, sırf üzerindeki tişörtte baba sarılması yazıyor diye hiç tanımadığı birine sarılıp kollarının arasında kaybolduğunu düşünün. Acılarının derinliklerini düşünün. Bu yaraların ne kadar derinde olduğunu anlamaya çalışın. "

Scott konuşmalarını "Eğer birileri bu insanları tanıyorsa lütfen söyleyin. Ne zaman konuşacak bir babaya ihtiyaç duyarlarsa bana ulaşabilirler. Ben her zaman buradayım." diyerek bitirdi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sevdahanim

Ağlattınız.. :(

dremor

aileleri tarafından terk edilmek çok acımasızca bir şey karşınıdaki çocuğunuzun eğer psikolojik sorunu yoksa tercih ediyorsa saygı duymak zorundasınız terk etmek psikolojik soruna neden olur tercih onun tercihi sonuçta

bankie

Bazen bir insan başka bir titre ihtiyaç duymaksızın yalnızca "evlat" olmak ister ve belki sizin de ihtiyacınız olan tek şey sadece anne, baba ya da aile olabilmektir, kim bilebilir? Yunus Emre der ki; "sevelim, sevilelim." çünkü sevgi daima nefretten daha güçlüdür. 🏳️‍🌈

ufuk_elver

Oh daddy

deniz_canfeda

Bende anne baba sarılması istiyorum 😢

Görüş Bildir