Görüş Bildir
Haberler
Onur Erim, Akşener İçin Daha Önce de "Terbiyesiz" Demişti

Onur Erim, Akşener İçin Daha Önce de "Terbiyesiz" Demişti

Emre Ordu
29.04.2023 - 10:58 Son Güncelleme: 29.04.2023 - 11:02

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında skandal ifadeler kulanan siyaset bilimci Onur Erim, Akşener'i daha önce de 'işi siyasi terbiyesizlik boyutuna getiriyor' diyerek hedef almıştı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

A Haber yayınında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 'Bu ele terörist eli değmedi' açıklamasına yönelik 'Teröriste eli değmemesi mühim değil, başka şekilde değmiştir' şeklinde skandal ifadeler kullanan siyaset bilimci Onur Erim,  Akşener'i daha önce de hedef almıştı. 

Erim, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın cumhurbaşkanı adaylığına verdiği destek üzerinden eleştirdiği Akşener için 'işi siyasi terbiyesizlik boyutuna getiriyor' demişti.

"Siyasi nezaketsizlikle, terbiyesizlik arasında gidip geliyor"

"Siyasi nezaketsizlikle, terbiyesizlik arasında gidip geliyor"

Siyaset bilimci ve Dragoman Strateji Başkanı Onur Erim, geçtiğimiz aralık ayında Bizim TV Genel Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç ile birlikte Habertürk yayınına konuk oldu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın cumhurbaşkanlığı adaylığına verdiği desteği yorumlayan Erim, şu ifadeleri kullandı:

“Akşener ısrarla bu iki aday üzerinden son 10 ayda bir sürü güzelleme yaptı. Ben geçen haftalardaki röportajına istinaden Sayın Akşener’in bu siyasi nezaketsizliği  artık siyasi terbiyesizlik boyutuna getirdiğini söyledim. Akşener röportajında ‘İmamoğlu veya Mansur Yavaş’ın ismi gelirse biz onlara onaylayacağımızı söyledik’ dedi. Bir sonraki soru şuydu; Peki Kemal Bey? O sırada Meral Hanım ufacık bir çocuğa söylermiş gibi ‘Ama o adaylığını açıklamadı’ diyerek soruyu savsakladı. Bu iş artık siyasi nezaketsizlikle, terbiyesizlik arasında gidip geliyor.'

Sözlerinin arkasında durdu

Programın diğer konuğu Şaban Senvinç, Erim'in Akşener hakkındaki sözlerine tepki gösterdi. Sevinç'e yanıt veren Erim, 'Bu tamamen siyasi bir sonuçtur yoksa şahsi olarak söylemedim Meral Hanıma. Lafımın da arkasındayım” dedi.

Bu sözler üzerine İYİ Partililer Onur Erim'e tepki göstermiş, #TerbiyesizOnurErim etiketi Twitter'da gündem olmuştu.

Erim'in Akşener hakkındaki çirkin ifadeleri

Onur Erim'in katıldığı A Haber yayınında, HDP'nin cumhurbaşkanlığı seçiminde Millet İttifakı'nın adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleme kararını değerlendirildi. 

Sunucunun 'Diyor ki Meral Hanım, 'Benim elim teröristin eline bugüne kadar değmedi vallahi de billahi de' dedi. Seçmeni ikna edici bir açıklama mı sizce' sorusu üzerine Erim, 'Eli değmemesi çok mühim değil başka bir şekilde değmiştir, bilemem' ifadelerini kullandı. Erim'in sözlerine başta İYİ Partililer'den olmak üzere yoğun tepki geldi. İYİ Partililer A Haber binasının önüne giderek Erim'i protesto etti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
35
11
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
ömer

Kimin siyasi terbiyesiz olduğu ortaya çıktı bir “erkek” “adam” olarak o lafın nereye gideceğini çok iyi biliyodun….

Onur

Hiç bir erkek, bir kadın hakkında böyle konuşmaz, aklına bile getirmez. Demek ki bu terbiyesizi ailesi çevresi yetistirememiş.

Yaşar Karaahmet

bunlar adam falan değil tamamen döl artığı...