Ölmek Üzere Olan Sokak Köpeklerine Yeni Bir Hayat Sunan Mükemmel İnsan: Funda Küçük

474PAYLAŞIM

Funda Küçük isimli hayvansever Aydın'da ölmek üzereyken bulduğu ve "Mucize" ve "Şans" ismini verdiği iki köpeğe 6 ay boyunca bakarak onlara yeni bir hayat verdi. Köpekleri aylar boyunca özel bakım ve tedavi ile iyileştiren Küçük, onlara adeta yeni bir hayatın kapılarını açtı.

Tüyleri tamamen dökülen ve vücutlarının büyük bölümünde yaralar oluşan köpekleri eve götüren Küçük, köpeklerin tedavilerine başladı.

Aldığı kurs ve eğitimler doğrultusunda tedavi programı yürüten Küçük, köpekleri hayata bağlamayı başardı.

Köpeklerle sıkı bağ kuran Küçük, yaşadığı zorluklardan dolayı birine "Şans" diğerine "Mucize" adını verdi.

Köpeklerin tedavi sürecini anlatan Küçük, ölmek üzere olan iki köpeği gördüğünde çok üzüldüğünü o an aklına gelen tek şeyin ikisini hayata döndürmek olduğunu söyledi.

Daha önce de ölmek üzere olan Çin aslanı cinsi köpeği tedavi etmişti

Funda Küçük, yol kenarında bulduğu "Çin aslanı" cinsi ölmek üzere olan "Leon" ismini verdiği köpeğe evinde tedavi etmişti. Tüyleri dökülen ve vücudunda çeşitli yaralar oluşan Leon 2 aylık tedavi sonucu ölümden kurtulmuştu.

Evinin bahçesinde bakımını üstlendiği yaklaşık 30 sokak hayvanının bulunduğunu, daha çok can kurtarmak istediğini ancak artık maddi durumunun yetmediğini dile getiren Küçük, köpeklere mama desteği için hayvanseverlere çağrıda bulundu.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir