Okuyunca İçimizi Isıtıp İnsanlığa Olan İnancımızı Yeniden Canlandıran 13 Haber

-

Siz de dünyada yeteri kadar iyi haber dolaşmadığından yakınıyorsanız, aslında bunun bir kötümserlik algısı olduğunu kanıtlamak için sizlere bu haberleri getirdik. Çeşitli ülkelerden, güzel öyküler ve koca yürekli bu insanlar kurtaracak dünyayı...

13. Yanlış telefon numarasına atılan bir mesaj, hasta bir çocuğun hayatını kurtardı.

Fotoğrafta gördüğünüz Syd adlı genç kadın, satın almak istediği elbisenin fotoğraflarını arkadaşına atmak istemişti. Fakat görseller yanlış bir numaraya gitti.

Syd'e cevap gönderen adamın adı ise Tony idi.

"Sanırım bu mesaj başka birine gidecekti. Eşim şu anda evde yok, onun fikrini alamadım ama çocuklar o elbisenin içinde muhteşem durduğunu düşünüyor. Kesinlikle onu seçmelisin!"

Tony ve çocuklar bu fotoğrafla Syd'e eğlenceli bir de jest yaptı... İşte o zaman Tony'nin en küçük oğlu Kaisler'in fotoğrafta olmadığı anlaşıldı çünkü hastanede kanser tedavisi görüyordu.

Syd bu hikayeyi duyar duymaz, olayı Twitter hesabında paylaştı ve binlerce paylaşımdan sonra hasta Kaisler için 5000 dolardan fazla para toplantı.

12. Almanya'da çalışan 36 yaşındaki baba Andreas Graf önce eşini kaybetti, sonra da oğluna lösemi teşhisi kondu.

Andreas işten izin alıp oğluna bakabilsin diye, toplam 400 günden fazla mesai yapan arkadaşları ise duyanların gözlerini yaşarttı.

11. Oksana'yı ailesi doğumdan hemen sonra hastaneye terk etmişti, çünkü minik bebeğin sağlık sorunları vardı. Oksana'nın bacakları kesildi, 3 farklı yetimhane değiştirdi, açlık dayak ve tecavüze uğradı.

Ta ki hayatına bir konuşma terapisti olan Gay Masters girene kadar.

Küçük kızı evlat edinen Gay, ona ömrü boyunca baktı ve Oksana geçtiğimiz kış olimpiyatlarında gümüş madalya kazandı.

10. Frodo'yu kimse sahiplenmek istemiyordu. Claudia adında bir kadın onu buldu, akladı pakladı ve ömürlük yuvasına sahiplendirdi. Her canlı güzel yaşamayı hak eder!

9. Ekaterinburg sokaklarında kar kış demeden kitaplarını satmak için çabalayan Vera Teyze için gönüllüler para topladı ve kitabını gerçek bir yayınevinde bastırıp satmasına yardımcı oldular.

8. İspanya'nın bir köyü olan Binissalem'de her yıl bir akşam tüm mahalleli bir araya gelip yemek yer. 12.000 kişiye yakın bir aile yemeği gibidir...

7. Arizonalı itfaiyeciler Meksika'daki bir yangına işte böyle müdahele etmişti.

6. Kırım'da bu kadın önce sarıp sarmaladığı bu köpeği, sonra daha fazla üşümesin diye dükkanının içine aldı.

5. Bu adamlar her yıl 1000 tane oyuncak yapıp bir yardım kuruluşuna bağışlıyor.

4. Bu küçük kahve dükkanı her akşam günden kalan dürümleri evsizler faydalansın diye vitrinin önüne bırakıyor.

3. Portekizli itfaiye çalışanları 24 saat hiç durmadan söndürmeye çalıştıkları yangından ilk 20 dakikalık molalarını veriyorlar.

2. Bu minibüsün şoförü maddi durumu iyi olmayan tüm öğrencileri bedava taşıyor. Aynı zamanda 6 çocuğa bakıcı ailelik yapıyor.

1. Brian adındaki bu adam İrlandalı, kendisi tüm masraflarını cebinden hatta emekli maaşından karşılayarak her gün 50 evsizi doyuruyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
guldal-salman

Ben bir insan olarak çok sevindim hala merhamet ve sevgi var diye. Kim olursa olsun sevgi ve merhamete muhtacız. Yapanlardan ve katkısı olan herkese esenlikler dilerim. Sevgi ne güzel şey ya insanın kalbini kuş gibi hafifletiyor.

ismailmutlu34

böyle insanlar bizde de vardır bundan eminim ama son 10-15 yıldır (siz anladınız) millette bi karakter bozukluğu meydana geldi ben yaptım oldu dğerinden bana ne benim dediğim olacak şeklinde bu da toplumu altüst etti diyeceksiniz ki komşu ülke insanlarına yapılan yardımları görmüyormusun diye önceliğimzin kendi insanımız olması gerekir o yardım ettiklerimiz bizim ülkede bi sıkıntı olursa (inşallah olmaz) ilk kaçacak olanlardır o yüzden kendi insanımızın bütün kesimleri ile kıymetini bilmemiz şazım diye düşünüyorum

viyol10sel

bazilari insan gorunumunde melekler. kotulugun, sahteligin en buyuk prim yaptigi bu devirde inadina iyilik diyen guzel insanlar

Gizli Kullanıcı

bu galeriden sonra şöyle bir etrafıma baktım ve fütursuzca küfür ettim.

Gizli Kullanıcı

İyi insan ve kötü insan evrenseldir. Bunun dil mezhep ırk din coğrafyayla ekonomik düzeyle sosyokültürel seviyeyle ilgisi yok. Gidin gezin görün ama Maldivlere Hawaii'ye falan değil NewYork'a Londra'ya Amsterdam'a Viyana'ya Toronto'ya cosmpolitan şehirlere gidin, o şehrin bünyesinde gibi kaybolarak en az üç ay gezin. (Ben gezdim ehueh demeyin iki haftayla koca bir şehri deneyimlediğinizi sanmayın tatil turlarıyla.) Başınıza gelecekler Türkiye'den zerre eksik ya da fazla değil. Ne Türkiye'yi ne de başka bir ülkeyi yaftalamayı bırakın rica ederim.

Görüş Bildir