Görüş Bildir

Okullar Ne Zaman Kapanacak? Karneler Hangi Gün Verilecek?

Haberler
> Okullar Ne Zaman Kapanacak? Karneler Hangi Gün Verilecek?

Koronavirüs sebebiyle eğitimde sene başında yapılan planlarda değişikliğe gidildi. Uzun süredir kapalı olan okullar,1 Mart’ta başlayan normalleşme ile birlikte tekrardan açıldı. Birçok kademedeki öğrenci, haftada iki gün olmak kaydı ile okullarda yüz yüze eğitime başladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, geçtiğimiz günlerde kritik açıklamalarda bulundu. Peki, okullar ne zaman kapacak? Yaz tatili ne zaman yapılacak? İşte eğitimde planlanan son gelişmeler…

Okullar Ne Zaman Kapanacak?

Okullar Ne Zaman Kapanacak?

Bakanı Ziya Selçuk, kademeli normalleşme ile geçtiğimiz hafta okulların açılmasının ardından yaz tatilinin ne zaman başlayacağı konusu hakkında açıklamada bulundu. Selçuk, 'Bizim okullarımız seminer dönemi dahil 2 Temmuz'da bitiyor. Bu sefer öğrencilerimizi 2 Temmuz'a kadar okulda tutmak gibi çalışmamız var. Ara tatil yok.' ifadelerinde bulundu.

Karneler Ne Zaman Verilecek?

Karneler Ne Zaman Verilecek?

Karnelerin belirli bir tarihi olduğunu dile getiren Selçuk, 'Örneğin lise veya ortaokul öğrencilerinin nisan sonunda notlarının tamamlanmasını bekleriz. Ondan sonra karneyle ilgili çalışmalar başlar. Liselerde daha karne vermedik. Bu duruma göre nasıl bir ihtiyaç doğarsa, şunu net söylemem lazım. 'Önceden bir şey söylüyoruz da bunu asla değiştirmiyoruz.' gibi bir durumumuz yok. Karnenin tarihini de ona göre düzenleriz. Duruma bir bakmamız lazım. Süreci izlememiz lazım. Vakalara ilişkin tabloda çok daha farklı bir durum ortaya çıkacak ve biz yeniden kararlarımızı yeniden gözden geçirmek durumunda kalacağız.' diye konuştu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?