Okuduğunuz An 'Bir Anne Bunu Nasıl Yapar?' Diyeceğiniz Casey Anthony Davası

61PAYLAŞIM

Okurken bile insanın içi acıyor...

2011 yılında tüm Amerika'da yüzyılın olayı olarak nitelendirilen Casey Anthony davası, oldukça karmaşık bir olay örgüsünde şekilleniyor.

Florida'da yaşayan anne Casey Anthony ve kızı Caylee Anthony, normal bir yaşama sahiptir. Ta ki 2,5 yaşındaki Caylee'nin evlerinin hemen yakınındaki yol kenarında cesedi bulunana kadar...

İlk başlarda normal bir cinayet gibi görünse de kızın cesedi paramparçadır ve kemikleri vardır.

Bu noktada polisler olayın aylar öncesinde olduğu ve katilin, cesedi daha sonra buraya bıraktığını düşünüyor.

İşin garip yani Caylee Anthony'nin büyükannesi sürekli olarak torununu kızına sorarken, anne yani Casey Anthony, kızının bakıcısı ile beraber olduğunu söylüyor.

Fakat daha sonra ortaya çıkıyor ki aslında ortada bakıcı falan yok!

Kızı Casey'in arabasından ceset kokusu aldığını söyleyen büyükanne, polislerin ilgisini çekiyor ve bu iş polislerden çıkarak FBI'a kadar uzanıyor.

Bu esnada kızı ölü olarak bulunan Casey Anthony'nin sürekli olarak partilerde eğlenmesi yine FBI'ın dikkatini çekiyor ve hem anne hem de baba suçlu bulunarak sorguya alınıyor.

Casey sorgusunda psikolojisinin bozuk olduğunu, babasıyla abisi tarafından 8 yaşındayken cinsel tacize uğradığını ve babasının ona zorla oral seks yaptırdığını söylüyor.

Kızının ölümü sonrası travma geçirdiğini ve o yüzden partilere gittiğini söyleyen Casey'in sorgusu sonrası Casey'in babası da sorgulanır, fakat FBI beden dili uzmanlarına göre baba doğru söylüyordur ve herhangi bir cinsel istismar yoktur.

Mahkeme, Caylee Anthony'nin ihmal sonucu evlerinin havuzunda boğulduğunu ve ailenin ise başlarına iş açılacağını düşünerek küçük kızı çöp torbasına koyarak yol kenarına attığını ileri sürdü.

Böylelikle herkes küçük Caylee'nin biri tarafından öldürülerek oraya atıldığını düşünecekti.

Bunun yanı sıra FBI uzmanları anne Casey Anthony'nin bilgisayarının silinen arama geçmişinde ölüm, felç ve boyun kırılması gibi kelimelere rastlıyor.

İyi bir savunma avukatına sahip olan Casey Anthony, mahkeme tarafından ölüm cezası ile cezalandırılsa da jüri onu suçlu bulmadı ve beraat etti.

Bütün deliller cinayeti Casey'in işlediğini gösterse de Casey Anthony yalnızca polisi yanlış bilgilendirme suçundan 4 gün hapis cezası aldı.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir 👇

Geçimlerini Cinayet İşlenen Yerleri Temizleyerek Sağlayan İnsanlardan Kan Dondurucu İtiraflar - onedio.com
Geçimlerini Cinayet İşlenen Yerleri Temizleyerek Sağlayan İnsanlardan Kan Dondurucu İtiraflar - onedio.com
Okurken Size İnsanlığınızı Sorgulatacak, Birbirinden Tuhaf Sebeplerle İşlenmiş Korkunç Cinayetler - onedio.com
Okurken Size İnsanlığınızı Sorgulatacak, Birbirinden Tuhaf Sebeplerle İşlenmiş Korkunç Cinayetler - onedio.com
Tüylerimiz Diken Diken! Soğukkanlılıkla İşledikleri Ürpertici Cinayetler ile Hafızalara Kazınan 21 Seri Katil - onedio.com
Tüylerimiz Diken Diken! Soğukkanlılıkla İşledikleri Ürpertici Cinayetler ile Hafızalara Kazınan 21 Seri Katil - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sergo

Bu içerik Türkçe bilen bir yabancı tarafından mı yazıldı? Bu ne bozuk bi anlatım? Onedio çöpe döndü artık yaa

sergo

Ooo yorumlara bak herkes yargı dağıtıyo! Ulan nerden biliyosunuz onun yaptığını?

stopwearingfur_kurkgiyme

Tlc'de belgeseli var, izleyin bence.Gizemli Cinayetler 1. sezon 3. bölüm.

darkosman

Senin ben vicdanını skeyim..

esmaaa86

şaka gibi 🤦 ben kadınım bir anneyim evladımın saçının teli acısa yüreğim yanar bu nasıl bir gözü donmusluk nasıl bir vahşet yemin ediyorum yazarken bile yüreğim sızladı rabbim kimseyi akıldan etmesin ama şüphesi bile uzun bir süre hapis cezası olmalı yazık 😢😢

arsenic

Şaka gibi ama değil. Savunması ile Amerikan tarihine geçmiş ilginç bir dava. Düşün çocuğun ölüyor sen parti parti geziyorsun. Bakıcı vs diyorsun bakıcı aslında hiç yok. Büyükannenin ifadelerine rağmen, kabak gibi ortada olan herşeye rağmen jüri bu pisliği suçsuz buluyor. Hatta filmi bile var sanırım Casey davası mıydı neydi adı.

Görüş Bildir