Okuduğu Bir Kitaptan Aldatıldığını Öğrenmişti: İhanetin Sorumlusu Olduğunu Söylediği Yazara Tazminat Davası Açtı

16PAYLAŞIM

Yazar A.I. ile ilişkisi olduğu iddiasıyla konsoloslukta çalışan kocası U.G.'ye boşanma davası açan F.G., bu defa kitabın yazarı A.I.'ya 10 bin liralık tazminat davası açtı. Yazar A.I.’nın kendisini bir hikaye malzemesi olarak kitapta kullandığını öne süren kadın, evliliğinin sona ermesinin sebebinin yazar olduğunu belirtti. F.G. ayrıca ihaneti anladığı kitabı da mahkemeye delil olarak sundu.

Olayın detayları için:

Kendi Hayatını Satırlarda Görmek: 16 Yıllık Evli Kadın Okuduğu Romandan Aldatıldığını Öğrendi! - onedio.com
Kendi Hayatını Satırlarda Görmek: 16 Yıllık Evli Kadın Okuduğu Romandan Aldatıldığını Öğrendi! - onedio.com

16 yıllık evliliğinin sona ermesine yazarın neden olduğunu söyledi.

Kendisini bir hikâye malzemesi olarak kitapta kullandığını ifade iden F.G., yazarın adresi bilinmediği için de kitabın çıktığı yayın evine bildirimde bulunmasını istedi. F.G., ihaneti öğrendiği kitabı delil olarak mahkemeye sundu.

Boşanmak istediğini söyleyince kocası tarafından yüzüne tuz ruhu ve kaynar su dökülmekle tehdit edildiğini iddia etmişti.

F.G., satın aldığı romanda hayatının anlatıldığını ve kendisinin aldatıldığını öğrenince konsoloslukta çalışan kocası U.G.'ye boşanma davası açmıştı. Boşanmak istediğini söyleyince kocası tarafından yüzüne tuz ruhu ve kaynar su dökülmekle tehdit edildiğini iddia eden F.G., eşinden 100 bin lira tazminat ve 3 bin lira aylık nafaka istemişti. F.G., dava dilekçesinde: "Kitaptaki olaylar sanki yazarın başından değil başkasının başından geçmiş gibi kurgu ile sunulmuştur. Beni üzen en büyük olay ise U.G.'nin yasak aşkı yazarı evime alıp evimde zina yapması olmuştur." demişti.

Davanın gizli görülmesini ve yayın yasağı konulmasını istedi.

Sabah'tan Ali Oktay'ın haberine göre, tazminat davasında daha önce açtığı boşanma davasındaki iddialarını tekrarlayan F.G., davanın gizli görülmesini ve yayın yasağı konulmasını istedi. Yazar A.I.'nın evli olduğunu bildiği bir erkekle duygusal bir ilişkiye girdiğini öne süren F.G.'nin avukatı, "Davalı A.I.'nın sorumluluğu, ahlaka ve adaba aykırılık nedeniyle gerçekleşen haksız fiilden kaynaklanmaktadır. Müvekkilimin evlilik birliğinin temelden sarsılması neticesinde içine düştüğü durumda davalının rolü büyüktür." diye konuştu.

Sıcak çay dolu bardağı müvekkilinin yüzüne fırlattığını öne sürdü.

Müvekkili F.G.'nin kitabı yeni okuduğunu ve okuduktan sonra eşiyle derhal konuşup boşanmak istediğini dava dilekçesinde anlatan F.G.'nin avukatı, eşinin ise müvekkilinin yüzüne tuz ruhu dökmekle tehdit ettiğini iddia etti. Sıcak çay dolu bardağı müvekkilinin yüzüne fırlattığını da öne süren F.G.'nin avukatı, "Davalı A.I., müvekkilimin şiddet görmesinden dolaylı olarak vesile olmuştur. Davalı aynı zamanda müvekkilimin kişilik haklarına saldırı niteliğinde onu bir hikâye malzemesi olarak kullanmış, incinen kadınlık gururunu daha paramparça etmiştir. İki çocuğu ile ortadan kalan müvekkilimin duyduğu büyük elem ve acı nedeniyle davalıdan 10 bin lira manevi tazminat istiyoruz." F.G. hayatını karartan romanın incelenmesi ve davalı yazarın adresinin tespiti için yayın şirketine de bildirimde bulunulmasını talep etti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir