Ofisteki En Güzel Masanın Değişmez 12 Özelliği

 > -

Yeni bir ofise geçtiniz, yeni bir işe başladınız ofisteki ilk gününüz. Peki, nereye oturacaksınız? En güzel ofis masası hangisi merak ettiniz mi hiç?

1. En iyi ofis masasının arkası duvara dönük olur

Bu sayede, "ay biri mi geldi", "patron gördü mü?", "arkamda biri var mı?", vb. endişelere kapılmadan işinizi, eğlencenizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Eğer sırtı duvara dönük bir masa varsa hiç kaçırmayın.

2. Cama en yakın olan masa bir içim sudur

Sadece sırtının duvara dönük olması yetmez tabii ki. Kişinin arada kendini rahatlatması, rahat bir nefes alabilmesi için güzel şeyler de görmesi lazım. Bu iş arkadaşınızın yüzü değil, iç açıcı bir manzara, yoksa ışıktır. Bitki gibi çalıştığınız ortamda zaman içinde ışığa olan ihtiyacınız artacaktır emin olun.

3. Buna karşın patrona en uzak olan...

Patronun hemen elinin altında olmayı inanın hiç istemezsiniz. Bütün angarya işleri size yıkması yetmiyormuş gibi, bütün sinirini de elinin altında olduğunuz için sizden çıkaracaktır. Patrondan ne kadar uzak, o kadar iyi.

4. Girişe en uzak masa kraldır

Kimse arkasından, yanından zırt pırt birinin geçmesini istemez. Hele hele kalabalık bir ofisiniz varsa, girişe yakın masanın etrafındaki trafik iş çıkışı İstanbul trafiği gibi olabilir. Girişlerden, ana koridorlardan mümkün olduğunca kaçının.

5. Ve tabii ki kapıdan girildiğinde ekran görülmeyecek şekilde duran

Giriş kapısından giren birinin ilk gördüğü bilgisayar monitörü, masa sizinkiyse işiniz zor. Sürekli diken üstündesiniz demektir. Eğer masayı hareket ettirme şansınız yoksa, masa üstü dizaynını gözden geçirin.

6. Tuvaletin kokusunu almayan masa candır

Gün içinde tuvalet mebzul kereler kullanılacaktır. Kesif bir koku ile mücadele etmek istemiyorsanız tuvaletlerden olabildiğince uzağa kaçın. Kokusuydu, sesiydi derken umumi hela işletmecisine dönersiniz. Bakın krokide sağ alt köşedeki masa ne kadar da ideal konumlandırılmış. Girişten uzak, arkası duvara dönük, nispeten cama yakın, patrondan uzak... Mis

7. Kimseyi rahatsız etmeden, kolayca girilip çıkılan masa ne de hoştur

Sürekli "pardon", "ay çarptım mı?", "ay ay ay kusura bakma", "biraz müsaade eder misin?", vb. şeyleri söylemek zorunda kalmamak için, kıyıya köşeye sıkıştırılmış masalardan uzak durun. Girişe uzak, arkası duvara dönük diye kendinizi küçücük yerlere hapsetmeyin. "Öff yeter ama ya gir çık gir çık bu ne be?!" gibi çıkışlara maruz kalmamak için, neymiş? Dar yerlerden uzak duracakmışız.

8. Bütün çalışma arkadaşlarını gören masa Messi'dir

Hakim bir tepeden ordusunu izleyen muzaffer bir komutan gibi, tüm çalışma arkadaşlarınıza hakim olabileceğiniz bir masa erken terfi almanızı bile sağlayabilir. İzlenmektense izleyen olmaya gayret gösterin.

9. Yerinden kalkan birilerinin, bir yere ulaşmak için sürekli önünden arkasından geçtiği masa çıbandır

Hele hele yönetici sekreterinin civarında bir masadan Allah esirgesin. Rüzgarından hasta bile olabilirsiniz. Ne dikkat kalır ne başka bir şey. Sakin, kuytu, ücra köşelere gidin. 

Demin "kendinizi sıkıştırmayın" diyordunuz dediğinizi duyar gibiyim. Aynı şey değil, ücra demek sıkışık demek değil ki? Lütfen yanlış yorumlamalar yapmayalım.

10. Ve son olarak en önemlisi ofis araç gereçlerine en uzak masa üzerinde güneş batmayan imparatorluktur

"Hilmi bey yazıcıya bakar mısınız?", "Selma hanım faks gelecekti?", "Bir fotokopim var halleder misin?", vb. bir ton angarya, sizinle alakası olmayan işle uğraşmamak için lütfen ofis araç gereçlerinden, faks, yazıcı, tarayıcı, fotokopi, vb. cihazlardan olabildiğince uzakta durun. LÜTFEN!

11. İşte ideal bir ofis

Bakın burada sütun arkasındaki masayı isteseniz bu kadar güzel ayarlayamazsınız.

12. Bu da kaçışı olmayan ofislerden

Buradaki ofiste nerede oturursanız oturun 3 ay sonra depresyondasınız. Böyle ofislerde güzel masa aramayın boşuna, yoktur.

Tam anlamıyla planlı kabus!

Bu zamana kadar söylediğimiz hiçbir şeye uymayan, herkesin birbirini, patronun herkesi gördüğü, girişe ve araç gereçlere eşit mesafede konuşlanmış, arkası girişe ve herkese dönük ofis dizaynı. Burada çalışmaktan başka çareniz yok, üzgünüm.

Şimdi sıra sizde!

Yukarıdaki ofiste en güzel masanın hangisi olduğunu bulup, nedenleri ile açıklayınız.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kurukahve_4

Valla gayet güzel olmuş ofis resimleri de pek bir güzel.Eline sağlık :)

Başlıklar

İstanbulMessimasa üstü
Görüş Bildir