NYT: Trump 18 Yıl Boyunca Vergi Ödememiş Olabilir

 > -

New York Times gazetesi, ABD Başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçilerin adayı olarak yarışacak olan emlak zengini Donald Trump'ın, 18 yıl boyunca vergi ödememiş olabileceğini iddia etti.

New York Times (NYT) gazetesinde yayımlanan haberde, Trump'ın 1995 yılına ait olan vergi beyannamesinde şirketlerinin 916 milyon dolarlık zararını yasal bir işlemle kabul ettirdiği belirtildi. Vergi uzmanları bu haberden hareketle gerçekleştirdikleri inceleme sonrası, Trump'ın teorik olarak 18 yıl boyunca vergi ödemekten kurtulmuş olabileceğine işaret ediyor.

Trump'un kampanya ekibinden vergi iddialarına yanıt

Emlak kralı olarak bilinen Trump'ın seçim kampanyası ekibi, iddialara ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada New York Times'ın haberini doğrulayan ya da yalanlayan herhangi bir bilgi verilmezken, "Trump firması, ailesi ve çalışanlarına karşı sorumluluk bilinci olan ve kanunun emrettiğinden daha fazla vergi ödeme zorunluluğu bulunmayan oldukça yetenekli bir iş adamıdır"denildi.

Televizyon düellosunda da vergi konusu ön plandaydı

Vergi beyannamesi konusu Clinton ve Trump'ın televizyon düellosuna da damgasını vurmuştu.

Bu Münazara Televizyon Tarihine Geçti: Trump ve Clinton İlk Kez Karşı Karşıya Geldi - onedio.com
Bu Münazara Televizyon Tarihine Geçti: Trump ve Clinton İlk Kez Karşı Karşıya Geldi - onedio.com

Vergi beyannamesini açıklamamakta direnen Trump için, Clinton "Vergi beyannamelerini niye açıklamıyor" diye sormuş, ardından kendi sorusuna "Belki de söylediği kadar zengin değildir. Belki söylediği kadar yardımsever değildir. Belki de Amerikalıların hiç federal vergi ödemediğini bilmesini istemiyordur" yanıtını vermişti.

Trump ise Clinton'ın e-posta skandalına gönderme yaparak, Clinton'ın halen kamuoyuna açıklanmayan 33 bin e-postasını açıkladığında kendisinin de avukatlarının "yapma" önerisine rağmen kendi vergi beyannamesini açıklayacağını duyurmuştu.

Sputnik News

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriDonald Trumpvergi
Görüş Bildir