Nusaybin'de Bir Kadın Hayatını Kaybetti

 > -

Mardin'in Nusaybin ilçesinde sokağa çıkma yasağının üçüncü gününde, beş çocuk annesi bir kadın hayatını kaybetti. Nusaybin Kaymakamlığı'ndan olaylarla ilgili yapılan açıklamada, "Yapılan ilk incelemeler neticesinde hayatını kaybeden ve yaralanan vatandaşlarımızın şarapnel parçalarından dolayı yaralandıkları tespit edilmiştir" denildi.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre, bazı sosyal medya hesaplarında, 44 yaşındaki Selamet Yeşilmen adlı kadının hamile olduğu ve zırhlı polis aracından açılan ateş sonucu yaşamını yitirdiği iddia edildi. Nusaybinim adlı haber sitesi, Selamet Yeşilmen'in Fırat mahallesinde devam eden çatışmalar sırasında evinin merdiveninde olduğunu, 10 ve 12 yaşındaki iki çocuğunun da yaralandığını bildirdi.

Yeşilmen'in cesedi otopsi için morga konurken, yaralı çocukları Nusaybin Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Nusaybin Hükümet Konağı Caddesi'ndeki evinin bahçesinde oturan iş adamı Abdulhakim Aytimur da şarapnel parçalarının sırtına isabet etmesi sonucu yaralandı. Hastanede tedavi gören Aytimur'un hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi.

Kaymakamlıktan açıklama

Nusaybin Kaymakamlığı ise alkşam saatlerinde olayla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Yapılan ilk incelemeler neticesinde hayatını kaybeden ve yaralanan vatandaşlarımızın şarapnel parçalarından dolayı yaralandıkları tespit edilmiştir.

"Bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada 'Polis tarafından vatandaş katledildi' şeklinde kasıtlı olarak ortaya atılan iddialar tamamen yersizdir. Güvenlik unsurlarınca olayın vuku bulduğu bölgede herhangi bir operasyon yapılmadığı gibi o bölgede herhangi bir güvenlik unsuru da bulunmamaktadır.

Vatandaşlarımızın, kasıtlı olarak yapıldığı düşünülen ve manipülasyona açık haberlere itibar etmeyeceğine olan inancımızı paylaşıyor, konuyla ilgili olarak yapılan araştırma ve inceleme sonuçlarının kamuoyu ile paylaşılacağını belirtiyoruz."

BBC Türkçe

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir