Nusaybin'de 4 Vekil Sokağa Çıkma Yasağına Karşı Açlık Grevinde

 > -
Abone ol

HDP’nin dört milletvekili, Nusaybin’de 13 Kasım’dan beri devam eden sokağa çıkma yasağına karşı bugün açlık grevine başladı, 

Mardin Nusaybin’de 13 Kasım’dan beri devam eden sokağa çıkma yasağına karşı Halkların Demokratik partisi (HDP) Mardin milletvekilleri Gülser Yıldırım, Erol Dora, Mithat Sancar ve Ali Atalan açlık grevine başladı.

Sokağa çıkma yasağının 7'inci gününde...

Mardin Valiliği'nin açıklamasına göre, Nusaybin'de 13 Kasım'da başlatılan sokağa çıkma yasağı ardından düzenlenen operasyonlarda bugüne kadar 10 PKK'lı öldürüldü, 2 sivil yaşamını yitirdi ve 13 kişi yaralandı.

'Yaşananlara dikkat çekmek ve yasağın kalkması için arkadaşlarımızla bugün açlık grevine başlıyoruz'

DHA'ya konuşan HDP Milletvekili Ali Atalan ise ilçenin 3'te 2'sinde elektrik ve su olmadığını, gıda sıkıntısı çekildiğini ifade ederek, şöyle dedi:

“Bize ulaşan bilgilere göre 16 kişi yaralandı, biri diyaliz hastası hastaneye gidemediği için olmak üzere toplam üç sivil yaşamını yitirdi. Her gün aralıksız ilçe merkezi silahlarla taranıyor. Şimdiye kadar güvenlik güçlerinin girdiği bir mahalle yok. Savaş görüntüsü ve sürekli patlayan silahlar nedeniyle çocukların psikolojisi bozuluyor. Biz de yaşananlara dikkat çekmek ve yasağın kalkması için arkadaşlarımızla bugün açlık grevine başlıyoruz.”

Kaynaklar: DHA ve Bianet

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir