Nilgün Bodur'un Kadınlara Yönelik Skandal Sözleri Tepkilerin Odağında

-

Kitapları ve konuşmalarıyla son yıllarda ülke gündemini bir şekilde meşgul eden Nilgün Bodur'un Instagram'da yaptığı paylaşım ve kadınlara yönelik sözleri böylesine bir günde tepki çekti.

Kendisinin aforizmaları, çok satan bir kitabı ve bir de hayran kitlesi var.

Yalnızlığın Ekmeğini Afiyetle Yiyen Instagram Fenomeni Nilgün Bodur'un Birbirinden Anlamlı(!) Aforizmaları - onedio.com
Yalnızlığın Ekmeğini Afiyetle Yiyen Instagram Fenomeni Nilgün Bodur'un Birbirinden Anlamlı(!) Aforizmaları - onedio.com

Ancak yazdıkları, paylaşımları bir şekilde gündeme geliyor.

Kitabındaki Bir Sözün Başkasına Ait Olduğu Ortaya Çıkan Nilgün Bodur Alay Konusu Oldu! - onedio.com
Kitabındaki Bir Sözün Başkasına Ait Olduğu Ortaya Çıkan Nilgün Bodur Alay Konusu Oldu! - onedio.com

Ancak Nilgün Bodur Instagram hesabında kendi fotoğrafını paylaştı ve paylaşımın altına da şunları yazdı.

Paylaşım şöyle...

İlk bölümde kadınları genelleyen ve ötekileştiren Nilgün Bodur sözlerine şöyle devam ediyor.

Kadınları hep methettik ama...

Ülkemizde kadın cinayetleri katlanarak devam ederken bu yazıya tepkiler de arttı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
merve-cindoruk

Anlamıyor bu insanlar asıl konuyu!!! X hanım bir yazı yazıyor kadınları göklere çıkarıyor erkekleri yerin dibine sokuyor, Y hanım bir yazı yazıyor ve tam tersi erkekleri yüceltip kadınları yerin dibine sokuyor. Aferin sizin kitap yazacak kadar güvendiğiniz zekanıza! Kadınların ve erkeklerin yetiştirilmesi ardındaki sorunlar nedeniyle siddetsever erkek, çenesini boşa alan kadın, öldüren erkek, çocuğunu döven kadın, ayrımcılık yapan anne, sevgimi göstermem ben diyen buzdolabı baba, fitneci kadın ve daha yüzlerce tür zihniyete evrilen yetiştirme sorunu temelli yanlış insanlar. Konu kadın erkek değil arkadaşlar konu insan. Büyüttüğünüz çocukları güzel yetiştirin. Böylece kötülük temelli zihniyet bu sefer iyi bir zihniyete evrilecektir. Ama böyle gelmiş böyle gider dersen; haset kadın, dayakçı koca, dilinin kemiği olmayan kadın, aldatan koca, kandıran adam, kanan kadın veya adam olmaya devam edecekler.

ernest-belfort-bax

Haklı

ottoman_grndsn

Çocuğa ver sevgiyi ver ver disiplinsiz yetiştir. Sonra kimseyi görmeyince '' Bu çocuk kime çekti '' Bunlar da hep o zaman sizin kontrol etme çabalarınızdan oluyor diyeceğiz. Sorduğumuzda da derler ki '' Kocam geliyor iki gürlüyor iki he çekiyorum pışpışlıyorum '' sonra aynı bildiğimi yapıyorum..Çoğu kadının kafası bu şekilde çalışıyor. Senin de suçun yok ki toz pembe büyüdüğün için annenden ne gördüysen onu yapıyorsun. Herkes önce kendine bakacak. >>> Tek taraflı kimseye saldırmayın! Medya ve takip ettiğiniz tarikatlar sonucunda acımasızca manipule ediliyorsunuz. Ama sonuç dehşet olunca üzülen yine kim '' KADIN ''

ottoman_grndsn

>>> Her yerde belirtildiği, üstünde durulduğu üzere, kadın erkek meselesi değil karakter meselesi diyoruz. Hepsinin başında da eğitim var malesef ki. >>> Eğitim şart! Kadınlar gibi bakarsak olaya aşağıdaki gibi bir zihniyetle iki kelam edebiliriz. Sırf rahat oturacak diye hemen '' Baban akşam eve gelsin bak nasıl dövdürüyorm seni '' Halbuki en çok sen babası uyarırken koruyorsun, çocukta hak olduğunu düşünüyor. Sonra seninde dediğini yapmayınca '' Babana söylerim döver seni '' yapıştır gitsin.

ottoman_grndsn

''Kadının en büyük düşmanı yine kadın'' Şu dünyada, en benimsediğim, en sevdiğim, en çok tecrübe ettiğim bir laf. >> Tarafsız bakan kadınlar başımızın üstünde yeriniz var denildiği gibi kaostan beslenenler yerin dibine girsinler...

Görüş Bildir