Netflix'ten Tarihi Belgesel Tadında Bir Japon Game of Thrones'u Geliyor: Samuray Çağı

-
Abone ol

Yılların epik dizisi Game of Thrones'un final yapması ile hayatınızdaki boşluğu nasıl tamamlayacağınızı merak ediyorsanız, Netflix'ten gelen bu yeni açıklama sizi heyecanlandırabilir. 

Samuray Çağı : Japonya için Savaş adlı yeni dizi krallıklar arasındaki güç mücadelesini tarihin tozlu sayfaları arasından çıkarıp, ekrana taşıyacak. Detayları ise Unilad'den derledik.

Kaynak: https://www.unilad.co.uk/film-and-tv/net...

Westeros'taki gibi fantastik bir dünya yerine, yaşanan gerçek olayların ekrana yansıyacağı yeni dizi Samuray Çağı.

Yeni yapımın baş karakterlerinden biri Date Masamune olacak. Tek Gözlü Ejder rumuzlu bu savaşçı krallığın başına geçmek için mücadele etmişti.

Ona "tek gözlü ejder" denmesinin sebebi ise, ejderlerinin olması değil, çiçek hastalığı geçirdiği sırada enfeksiyonun yayılmaması için gözlerinden birini kendi kendine oymuş olması!!

Ayrıca tahta oturmak için kendi kardeşlerini öldürtmüş olması da onu korkulan bir karakter yapmıştı! 

17 yaşındayken kendi ailesini kontrol altına alan genç savaşçı, kısa bir süre sonra neredeyse tüm kuzey Japonya'nın hükümdarı oldu.

Tek Gözlü Ejder Date, bundan 400 yıl önce tüm milletini bir araya getirebilmek için Japonya'nın kurucu hükumdarları ile aynı safta savaştı.

Ayrıca Darth Vader'in ünlü maskesinin esinlenildiği figür olduğu da birçok kaynakta yer alır.

Netflix'te böyle bir tarihi yapımın, gerçekler ve efsaneleri harmanlayarak seyirci ile buluşacak olması birçok kişiyi şimdiden heyecanlandırdı.

"SAMURAY DİZİSİ; BİR SAMURAY DİZİMİZ OLACAK! Birçok makalede 'Game of Thrones'un gerçek hayat versiyonu olacağı yazıyor, aslında bu harika çünkü oldukça büyük bir bütçe demek ama kendi benzersiz kimliğini de taşır umarım."

Şimdilik resmi bir çıkış tarihi yok fakat çekimlerin Japonya, ABD ve Kanada'da sürdüğünü biliyoruz. 'Samuray Çağı' muhtemelen bu yıl bitmeden meraklıları ile buluşacak!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gozde-cetin8

game of thrones’un bile çakmasına yapacaklar.yeter lan yeter.🤪

katip657

böyle eşsiz ve mitolojik bir geçmişiz olmasına rağmen bu tarz işler yapamıyor olmak üzücü

saffetfiliz.

Date masamune japon tarihinde çok bilene bir isim umarım tarihe uygun yaparlar, hikaye büyük olasılıkla oda nobunaga öldürlmesin den sonra çıkan isyanları ve olayları vs anlatıcak.

doctor-what

tam da oda nobunaga da olur mu acaba diyordum, animelerde namını o kadar çok duyduk ki esasen de bir görelim diye düşünmüştüm

saffetfiliz.

Oda Nobunaga japonyayı birleştiren kişi olarak biliniyor, Oda Nobunaga öldükten sonra çok sayıda isyan çıkmıştır, Oda Nobunaga öldürkten sonra yerine gelen soğun nun yanında yer alan klanlardan biri de Date masamune lideri olduğu klandır, tarihe uygun yaparlarsa çok güzel dizi olur, Oda Nobunaga öldürmesi bile bir film e konu olabilir, düzgün yaparlarsa game of thrones dan kat kat daha güzel bir dizi olucaktır.

ssensei

Rise of ssensei

oguzcan93

Özellikle Kore ve Çin’de yaptıklarını öğrenmeden önce son derece sempati duyduğum bir milletti...Uzakdoğunun Amerikalıları...

Görüş Bildir