National Geographic Seyahat Fotoğrafları Yarışması'nın 5. Haftasında Aklınızı Başınızdan Alacak Adaylar

7PAYLAŞIM

Son başvuruları 3 Mayıs'ta sonlanacak National Geographic Seyahat Fotoğrafları yarışmasının bu haftaki çarpıcı adaylarını sizin için bir araya getirdik. Nefesinizi kesecek bu görüntüleri sizin için Independent'dan derledik!

Kaynak: https://www.independent.co.uk/arts-enter...

Alexis Castillo

"1 Eylül 2018 sabahı, iki timsah bölgede devriyeye başlamadan birkaç dakika önce bu korkmuş dişi aslan bizim önümüzde karşı kıyıya ulaşmaya çalışıyordu."

Léon Kwok

"Çin ayındaki ilk dolunaydı, birlik ve kusursuzluğu temsil ediyordu. Meizhou'lu insanlar Lantern Festivali'ni kutlamak için havai fişeklerden yayılan erimiş demir yağmurunun altında ateş püskürten ejder dansı yapıyorlardı. Bu kutlama Qing Hanedanlığı zamanından beri yapılıyor ve Somut Olmayan Kültürel Miras listesinde yer alıyor."

Xiaoheng Luo

Ağaç gövdesine gizlenerek doğayla bütünleşen bir gecko (kertenkele türü).

Kristyn Taylor

"Güneş batarken, bir grup Bulgar Kukeri köylerinin üstündeki tepede toplandı. Bu eski pagan geleneği hala Bulgaristan'ın köylerinde,bütün halkın katıldığı festivalle yaşatılmaya devam ediyor."

Brian Larrosa

"Gökkuşağı Dağı'na otobüs turuyla gitmek yerine, güneşin doğuşunda orada olmak için bir gece öncesinden kamp yaptım. O sabah her yer sisti ve oraya vardığımda 7 renkli dağı zar zor görüyordum. Yaklaşık 1 saat sis gitsin diye bekledim ama gitmedi. Aşağıya inerken ise Aymara kültürünün renkleriyle süslenmiş bu güzel alpaka çiftiyle karşılaştım ki bu bütün olanlara değdi. "

Michelle Theall

"Bu iki yavruyu karda oynarken yakalayabilmek için Alaska Kaktovik'teki Beaufort Denizi boyunca bir buzkıran gemisine bindim. Diğer birçok favori anın yanı sıra bu 'çak bir beşlik' anını yakalayacak kadar şanslıydım. Buzun üstünde bu mesafeden ayıları fotoğraflamak çok zordur. Çünkü su donar donmaz kayak sezonu açılır. Eğer çok erken giderseniz de, kutup ayılarını kirliyken yakalarsınız."

R. Coloma Mozos

"Bu fotoğraf İspanya, Puertollano'da çok sisli bir günde çekildi. O sabah erken kalkmış ve soğuğa rağmen Puertollano'da bulunan Santa Ana dağının tepesine tırmanmıştım. O noktada sisin Puertollano'yu nasıl tamamen kapladığını görebiliyordum. Çok merak uyandıran bir görüntü gibi gözüküyordu, tripodumu ve 500mm lensimi kullanarak bir fotoğraf çekmeye karar verdim."

Karl Lorenz Ramos

"Venice Sahili'ne gitmeye karar verdim ve bu ikilinin denge kayışlarını kurduklarını gördüm. Üzerinde durabilmeleri 15 dakikalarını aldı ve orada oturup hareketi doğru yaptıklarında güzel bir kare çekebileceğimi düşündüm. Bu anı yakaladığımda daha mutlu olamazdım "

Gabriel Barathieu

"Mavi deniz süngerlerinin içinde görülen kurbağa balığıyla bir yakın çekim. Kurbağa balığı korkunç bir avcıdır. Hareketsiz bir şekilde avının ağzına ulaşmasını bekler. Bir çırpıda yutar avını. "

Guanghui Gu

Eski bir Çin kasabasında bir geçit töreni

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir