Nasrallah'tan İsrail'e Gözdağı: Korkmuyoruz

3PAYLAŞIM

Fotoğraf: AA

Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, Hizbullah kadrosu veya gençlere suikast düzenlenirse bunun sorumluluğunun İsrail'e ait olacağını ve karşılık verme haklarına sahip olduklarını söyledi.

Suriye'nin Kunaytra ilinde hayatını kaybeden Hizbullah militanları için düzenlenen anma törenine telekonferans sistemiyle bağlanan Hasan Nasrallah, "Bundan böyle Hizbullah'ın kadrosundan veya gençlerinden herhangi birine suikast düzenlenirse bunun sorumluluğu İsrail'e aittir. Bu durumda, uygun şekilde karşılık verme hakkına sahip oluruz" dedi.

Söz konusu saldırıya misilleme için en kötü ihtimalleri göz önünde bulundurduklarını aktaran Hizbullah lideri Nasrallah, şöyle konuştu: "Kunaytra saldırısına misilleme yapmaya karar verdik ve en kötü ihtimalleri göz önünde bulundurduk. Sonuna kadar gitmeye hazırlandık. Lübnanlılar şunu bilmelidir ki biz savaş istemiyoruz, bilakis sorumluca hareket ediyoruz. Ancak korkmuyoruz, İsraillilerin anlaması gereken de budur."

Kunaytra'da yaşananlarla ilgili Nasrallah, "Kunaytra şehitleri, İsrail sınırına 6 kilometre uzaklıktaydı. Onlar ve İsrailliler arasında da Nusra savaşçıları vardı" iddiasında bulunarak, Suriye'deki silahlı grupları "İsrail'e çalışan Lübnanlı milisler" olarak nitelendirdi.

"KURAL TANIMIYORUZ"

Hizbullah tarafından gerçekleştirilen ve 2 İsrail askerinin ölümüyle sonuçlanan saldırıyı hatırlatan Nasrallah, "Şebaa Çiftlikleri operasyonu İsrail'in seferberlik ilan ettiği bir zamanda gerçekleştirildi ancak buna rağmen operasyonun yapısıyla ilgili bilgi sahibi olamadılar" diye konuştu.

İsrail'in Kunaytra saldırısını üstlenmekten kaçındığını savunan Nasrallah şunları kaydetti: "İsrailli siyasi ve askeri liderlerin bizim saldırıya vereceğimiz karşılık hakkındaki değerlendirmesi ahmakçaydı. İsrail Kuneytra'da düzenlediği saldırıyı üstlenmekten kaçındı ancak direniş, Şebaa Çiftlikleri operasyonunu üstlenmekten çekinmedi. Onlar bize güpegündüz saldırdı ve biz de onlara güpegündüz saldırdık. Biz bundan sonra angajman kurallarını tanımıyoruz. İsrail'le mücadelede cephemizin sınırı yok."

  • Sputniknews
Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir