Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Mutluluğu Uzaklarda Aramayın! Mutfağınızdaki Yiyeceklerle de Mutlu Olabileceğinizin Kanıtı 12 Besin

47PAYLAŞIM

Mutlu olmak için anti depresanlar yerine sadece doğru besinleri tüketmeniz yeterli! Hem lezzetli hem de sağlıklı olan bu besinleri tüketerek ruh sağlığınızın yanında beden ve beyin sağlığınızı korumanız da mümkün.

1. Somon

Omega 3 yağ asitleri, D ve B12 vitamini beyindeki mutlu hissetmemize neden olacak nöronlara etki ederek ruh halinizi düzeltir ve mutlu olmanızı sağlar.

2. Muz

Muz depresyon belirtilerini azaltır. Beyindeki serotonin ve dopamin salgılanmasına yardım eder.

3. Yer elması

Yer elması serotonin seviyesini artırır. İçeriğindeki potasyum sayesinde ruhsal sıkıntıyı alır ve vücuda enerji verir.

4. Ceviz

Depresyonla başa çıkmakta en etkili besinlerden biridir. Aynı zamanada beyni besler.

5. Dondurma

Dondurmanın da mutlulukla bir ilgisi olduğu kesin. Çok fazla yememek şartıyla dondurma sizi mutlu edecektir. Mutlu etmesinin yanında da kemik sağlığına katkısı vardır.

6. Makarna

Makarnanın içindeki karbonhidrat mutluluk hormonu salgılama miktarını artırır. Kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Ancak fazla kaçırıp sonradan üzülmemek  için aman dikkat!

7. Acı biber

Kulağa biraz garip gelse de acı biber sizi mutluluğa götüren besinlerden birisi. Ağzınızdaki acı tat mutluluk hormonlarının salgılanmasını sağlayarak sizi mutlu hissettirir.

8. Ekmek

Ekmekteki karbonhidratlar da tıpkı makarnadaki gibi hormonları harekete geçirir. Sizi depresyondan korur.

9. Papatya çayı

Papatya çayı bildiğiniz gibi fiziksel ve zihinsel olarak rahatlamanızı sağlar. Ruh hali dengenizi korur.

10. Yoğurt

Beyindeki nöronlar arasınaki iletişimi kurarak beyin sağlığını korur. Genel vücut sağlığı açısından da oldukça faydalıdır. Vücudu korur ve vücudun zinde kalmasını sağlar.

11. Hindi

Hindi, depresyonla mücadele etmenizi sağlar. Aynı zamanda midenizi rahatlatır. Sporcular için de oldukça faydalı bir besindir.

12. Çikolata

En bilinen antidepresandır. Çikolatanın kokusu bile mutluluk hormonlarının salgılanmasına neden olur. Beyin fonksiyonlarının düzgün çalışmasını sağlar.

ONEDİO YEMEK SUNAR!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
penguen-geri-dondu

yer elmasını zencefil sandım ilk bakışta

Görüş Bildir