Murat Boz'un Yeni Filmindeki Sahnelere Hemşirelerden Tepki

 > 
48PAYLAŞIM

Murat Boz'un 23 Aralık'ta vizyona girecek olan yeni filmi "Dönerse Senindir"in setinden paylaşılan hemşire fotoğraflarına hemşirelerden ve sağlık çalışanlarından tepki geldi. Sağlık-Sen İzmir 2 nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir yaptığı açıklamada "hemşireleri bu tür senaryolarda küçük düşürmek, halkın gözünde de imajını zedelemektedir.  Hemşireliğin saygınlığını düşüren bu tür olayları şiddetle kınıyorum" dedi.

Murat Boz'un henüz vizyona girmeyen filmi 'Dönerse Senindir'in kamera arkası görüntüleri yayınlandı.

Filmde mini etekli hemşirelerin Boz'a müdahale ettiği sahneler, sağlık çalışanlarının tepkisine yol açtı.

"Hemşireyi cinsel bir obje olarak göstermek küstahlıktır, ahlak dışıdır"

Sağlık-Sen Şube Başkanı Suat Özen, şarkıcı Murat Boz'un başrolünü oynadığı filmde, hemşirelik mesleğini rencide edici ve gerçekle ilgisi olmayan sahnelere yer verildiğini söyledi. Canını dişine takarak, bu hizmeti sunan hemşire ve sağlık çalışanlarının rencide edildiğini savunan Suat Özen, "Hemşireyi cinsel bir obje olarak göstermek küstahlıktır, ahlak dışıdır. Hemşire halkın sağlığı için kutsal bir görev üstlenmiştir. Hemşire 7 gün 24 saat bayram-seyran demeden alın teri ile insanlığa hizmet edendir. Hemşire annedir, kardeştir, eştir. Hemşire beyaz bir melektir, sizin filmlerinizde oynattıklarınız gibi değildir. Bir meslek grubunu rencide edici, incitici, cinsel anlamda ön plana çıkaran görüntülere yer verilmesi art niyet değilse bile büyük bir aymazlık, hadsizliktir" dedi.

"Dönerse Senindir" filminin fragmanı

"Hemşirelik mesleğinde kepin kalktığını bile bilmeyen zihniyetler senaryolarda hemşireliği fantazi objesi olarak kullanmaktadır"

Sağlık-Sen İzmir 2 nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir  ise filmde hemşirelerin bu şekilde oynatılmasına tepki göstererek yaptığı açıklamada, "hemşireleri bu tür senaryolarda küçük düşürmek, halkın gözünde de imajını zedelemektedir. Hemşirelik mesleğinde kepin kalktığını bile bilmeyen zihniyetler senaryolarda hemşireliği fantazi objesi olarak kullanmaktadır. Hemşireliğin saygınlığını düşüren bu tür olayları şiddetle kınıyorum. 10 gün sonra yayına girecek olan Dönerse Senindir flimindeki hemşire sahnelerin kaldırılmasını talep ediyoruz" dedi.

Murat Boz'a Twitter üzerinden hemşirelerden ve vatandaşlardan çok sayıda tepki var

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir