Murat Boz'un 100 Bin TL'lik Bağışı Hakkında CHP'den Açıklama: 'O Bilgi Kendi Onayı İle Paylaşıldı'

 > 
2.1bPAYLAŞIM

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, şarkıcı Murat Boz'un Ekrem İmamoğlu'na destek amacıyla başlatılan kampayaya 100 bin TL'lik bağış yaptığı iddialarıyla ilgili konuştu. Kaftancıoğlu bağış bilgisinin Boz'un isteği üzerine paylaşıldığını söyledi.

Geçtiğimiz gün basına yansıyan bazı haberlerde şarkıcı Murat Boz'un CHP'nin Ekrem İmamoğlu için başlattığı bağış kampanyasına 100 bin TL'lik bağış yaptığı iddia edilmişti.

Sözcü'den Özlem Gürses'in aktardığına göre, konuyla ilgili Kaftancıoğlu'ndan bir açıklama geldi.

'Murat Boz belki istemezdi?'

Haberde Kaftancıoğlu'nun bağış kampanyasıyla ilgili "İlk gün 5 milyon TL gibi bir rakam toplandı. Kampanya bittiğinde şeffaf bir süreç olarak yöneteceğiz" dediği, "Murat Boz belki istemezdi?" sorusuna ise şu şekilde cevap verdiği belirtildi:

"Tam tersine, Murat Boz'un kendi onayı ile paylaşıldı o bilgi. Hep de böyle olacak"

54 bin lira üzerini annesi adına bağışladı

Öte yandan, Boz'un partiye 100 bin TL'lik bağış yaptığı iddialarının ardından yeni bir tartışma gündeme gelmiş, yasalar gereği, bir kişinin bir siyasi partiye 1 yıl içinde en fazla 54 bin 566 TL bağışlayabildiği konuşulmuştu.

Independent Türkçe'den Saime Toktaş'a konuyla ilgili açıklama yapan CHP İdari ve Mali İşler Başkan Yardımcısı Erol Bektaş, 100 bin liralık bağışın iade edildiğini söyledi ve şu açıklamayı yaptı:

"O ünlü sanatçımıza, 100 bin TL'yi iade ettik. 54 bin 566 lirayı tekrar yatırdı, geri kalanı ise annesi adına bağışladı."

CHP, yenilenen İstanbul seçimlerinde adayı Ekrem İmamoğlu için bağış kampanyası başlatmıştı👇

CHP, Ekrem İmamoğlu'nun Seçim Çalışmaları İçin Bağış Kampanyası Başlattı - onedio.com
CHP, Ekrem İmamoğlu'nun Seçim Çalışmaları İçin Bağış Kampanyası Başlattı - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir