Görüş Bildir
Haberler
Muharrem İnce, Memleket Partisi'nin Yol Haritasını Açıkladı

Muharrem İnce, Memleket Partisi'nin Yol Haritasını Açıkladı

Ulaş
18.05.2021 - 12:02

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin yol haritasını açıkladı. İnce, 'Biz, ne Cumhur ne Millet tek yol Memleket diyeceğiz' diye konuştu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

CHP'den ayrılarak Memleket Partisi'ni kuran Muharrem İnce, partisinin merkez binasının açılışında dikkat çeken ifadeler kullandı.

Partisinin yol haritasını açıklarken 'Biz, ne Cumhur ne Millet tek yol Memleket diyeceğiz' ifadelerini kullanan İnce, 'Atatürk'e saygısızlık yapanı partide istemiyoruz. Terörle arasına mesafe koyamayanı istemiyoruz.' diye konuştu.

'Böyle gelmiş böyle gitmez. Gitmemeli diyeceğiz birlikte' diyen İnce'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

'Bu meydanları hep birlikte dolduracağız, adımız onun için memleket. Logoyu, ismi hepsini anlatacağım. Bunlar çok önemli değil. Bunlar yürekte yaşar. Atatürkçü, Cumhuriyetçi, demokrat bir parti olacağız... Atatürk'e saygısızlık yapanı, ayrımcılık yapanı, çevreye saygısı olmayanı partimize istemiyoruz. Terörle arasına mesafe koymayanı, terörün her türlüsünü kınamayanı istemiyoruz. 85 milyonu buraya bekliyoruz.'

'2 ay sonra herkes görecek meydanları...'

'2 ay sonra herkes görecek meydanları...'

'Yakında bu hastalıktan kurtulduğumuzda bu meydanları gümbür gümbür nasıl doldurduğumuzu herkes görecek. Duruşumuz net, net olacağız. Önemli olan duruşundur, duruşun. Tut ki, Ali'den miras kaldı sana Zülfikar, yüreğin yoksa ne yapsın sana Zülfikar. Ali'nin yüreği olacak önce yüreği. 2 ay sonra herkes görecek meydanları. Eğitimi, sağlığı, iyi yaşam koşullarını, iyi yaşamın nasıl olacağını konuşacağız. Eğitimin niteliğini konuşacağız. Tarımı, hayvancılığı, markalaşmayı konuşacağız. Tasarımı, turizmi konuşacağız. Doğduğum yer Yalova, doyduğum yer Ankara, hizmet ettiğimiz yerdir memleketimiz Türkiye… Türkiye’yi hep birlikte kalkındıracağız. Bir yanda Cumhur İttifakı bir yanda Millet İttifakı. Biz diyeceğiz ki ne Cumhur ne Millet, tek yol memleket.'

'Bu muhalefet düzenine itirazımız var.'

'Bu muhalefet düzenine itirazımız var.'

Tayyip Erdoğan’a imza verip, sonra altını oymaya çalışan kişiden medet umacaksın. E sana imza verip altını oymaya çalışırsa ne yapacaksın? Bu muhalefet düzenine toptan bir itirazımız var. Böyle gelmiş, böyle gitmez.

Okullar kapalı, camiler açık. Okulda bulaşıyor da camide bulaşmıyor mu? ‘Aman bunu söylemeyelim.’ Niye? ‘Yanlış anlarlar’ Cami bunların babası mı, cami hepimizin evi. Nasıl söylemeyeceğiz?

Söyleyeceğiz. Lokantalar kapalı, lokantalardan ne istiyorsunuz ya. Uçaklar 200 kişi yan yana binebiliyor, toplu taşımada 2 saat yolculuk yapıyorsun, lokantalar kapalı. Bunun hesabını soramayan bir muhalefet var. Deniz kenarında bankta otursan ceza yersin, 5 milyonluk teknede yüzersen serbest. Sizin adaletinizi sevsinler.

Muhalefet olmadığı için iktidar bunu yapabiliyorlar. Köpeksiz köyü bulup değneksiz dolaşıyor iktidar bugün.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
20
13
6
4
3
2
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
sinan

adam kazandı partisi daha yakisirdi

Ece Özge Çetin

Gerçekten neye güveniyor acaba? Milletin unutkanlığına sanırım ama o taraf karşı taraf. Biz unutmayız.

Yusuf Alper Sekmen

Hayırlı Olsun Türkiyemize Yeni bir Umut Işığı Doğdu