Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Muhafazakar Bir Babası Olanların Sahip Olduğu 15 Alışkanlık

-
Abone ol

Babanız muhafazakarken siz daha liberal bir hayat tarzına sahipseniz,hele bir de ailenizle birlikte yaşıyorsanız babanızın hayatınızı zorlaştıran bazı tutumları size isteseniz de istemeseniz de bazı alışkanlıklar edindirebilir. İşte yalnızca muhafazakar babaların çocuklarının anlayabileceği 15 alışkanlık

1. Nerede hangi konferans, seminer, panel var bilmek

Eve geç gelmeniz gerektiğinde babanızın sizi “Sürekli dışarı çıkıyorsun, kimle gidiyorsun, nereye gidiyorsun?” diye soru yağmuruna tutmaması için okuduğunuz bölümle alakalı ne kadar konferans, panel, seminer varsa hepsine katılıyor gibi yapmak en kolay çıkış yolu olabiliyor.

2. Aileyle tartışma programı izlerken dişleri sıkmak

Eğer kendi dünya görüşünüz ve hatta siyasi duruşunuz muhafazakar değilse babanızla tartışma programı izlemek sabretme yetinizi geliştirir, ömrü kısaltır. Hele hele muhafazakar babaya göre “marjinal” sayılan LGBTİ’ler, ateistler vs. ile ilgili bir tartışmaysa sessizce odanıza çekilip kulaklığınızdan son ses müzik dinlemek dışında alternatifiniz kalmaz.

3. Erkek arkadaş(lar)ın telefon numarasını “Merve” diye kaydetmek

Açıklamaya gerek yok, Merveler
muhafazakar babası olan genç kızların en yakın arkadaşı, hatta kurtarıcısıdır.

4. Makarna yerken bile “Çorba içiyorum” diye yalan söylemek

Beyaz yalanlarla babanızı idare
etmeye çalışan beyniniz zamanla öyle refleksler geliştirir ki hiç sorun
olmayacak konularda bile yalan söylerken bulursunuz kendinizi.

5. Balkondan sarkarak sigara içmek

Kaç yaşına gelirseniz gelin babanız sizin sigara içtiğinizi bilse bile bunu bilmezden gelecektir. Bu sözsüz anlaşmayı bozmamak için balkon trabzanlarında sigara içmek alışkanlık haline gelir.

6. Ortama bir büyük girdiğinde istemsizce bacaklarını düzeltmek

Bacak bacak üstüne atıp ya da bacaklarınızı açarak şöyle sere serpe oturmanın büyütülecek nesi olabilir ki demeyin, muhafazakar babalar tek kaşla bu keyfinizi söndürüverir.

7. Bir ortamda eğlenirken telefonla konuşabileceğiniz sessiz bir yer olduğundan emin olmak

Arkadaşlarla biraz kafa dağıtmak için gittiğiniz kafede, barda önce tuvaletin 
durumunu kontrol eder, “kütüphanedeyim” havası yaratabilecek misiniz emin olursunuz.

8. “Marjinal” arkadaşlarınızı eve çağırırken kılık kıyafet yönetmeliği koymak

Eğer arkadaşınızın dövmesi, piercing’i vs. varsa bunun muhafazakar babanızın sinirlerini etkileyeceğini bildiğinizden babanızdan bekleyemediğiniz anlayışı arkadaşlarınızdan beklersiniz.

9. Dövmeleri görünmeyen yerlere yaptırmak

Marjinal arkadaşlarınızın dövmeleri bile muhafazakar babanızı küplere bindirebilirken siz nasıl kendi bedeninizle ilgili böyle cüretkâr bir karar verebilirsiniz ki!

10. Telefona, bilgisayara mümkün olduğunca en zor şifre kombinasyonlarını koymak

Çünkü maazallah yanlışlıkla o telefonlardaki, bilgisayarlardaki fotoğrafları, tweetleri vs. babanız görürse…

11. Ramazan’da oruç tutmamak için inandırıcı sağlık problemleri üretmek

Hele bu sıcaklarda hiç istemediğiniz halde 17 saati aç susuz geçirmek istemiyorsanız midenizde ülser de çıkabilir, hipoglisemi de olabilirsiniz.

12. Sosyal medyayı anonim kullanmak

Facebook’ta erkek arkadaşınızla yanak yanağa bir fotoğraf paylaşmanın ya da twitter’da cinsel içerikli şaka yapmanın hazzından mahrum kalmamanın tek yolu: anonimlik

13. Eylemlerde, sokak röportajlarında kameralardan kaçmak için kıvrak manevralar üretmek

Muhafazakar babanızın desteklediği muhafazakar siyaseti protesto ederken kameralara yakalanmak beraberinde bir sürü gereksiz tartışmayı getireceğinden en iyisi bukalemun gibi çeşitli kamuflaj teknikleriyle saklanmak ve kıvrak manevralarla kameraların kör noktalarını bulmak olacaktır.

14. İçki içtikten sonra eve girmeden naneli şeker, paça çorbası, velhasıl kokuyu giderebilecek ne varsa tüketmek

İçki içtikten sonra eve gelmeniz gerektiğinde ne kadar içmiş olursanız olun sarhoş olmayı bünyeniz reddeder, bir yanınız hep ayıktır. İşte o bilinçle içki içtiğinize dair tüm emareleri silecek, ağız kokunuzu, çakır keyifliğinizi gizleyecek ne varsa ritüel haline gelir.

15. Çoğu zaman zorluk çıkarsa da birini bütün kalbinizle sevebilmek

Muhafazakar babaların çocuklarına çıkardığı pek çok zorluk var, bu doğru. Ama bir şey daha var ki o kızgın duruşun altında sizi ne kadar sevdiğini bildiğiniz bu zor adam, size birini tüm zorluklarına, hatta bazen çıldırtan özelliklerine rağmen sevebilmeyi öğretir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
katilice

Nedense hep dindar kesimde oluyor bu bok yemeler. Sonra çocugunuz sizden yabancı uzak ve yalan söylemeye meyilli oluyor. Düşünsene çocugun var ve sana hep yalan söylemek zorunda :)

taylan-okur

Sanırım muhafazakar babayla bu yapılanların ayrı bir zevki olur yani. Düşünsene baban "merveler"i yakından tanımak istiyor. O anın vereceği adrenalinle açık fikirli bir babanın "gidin sevişin" demesi aynı olabilir mi?

mermaid-kloi

Zorlama içeriklerinizden sonra farkettim ki onedio ya daha az girer olmuşum.

Gizli Kullanıcı

Babası Annesi diyor diye "oruç" tutan bir evlada sahip olmak çok zor iş olmalı Allah böyle evlat sahibi Ailelere Yardım etsin

Gizli Kullanıcı

Olmamış be kuzumm. Her muhafazakar babanın böyle davranacak diye kural mı var? Ne siyasi görüş, ne de dünya görüşü insanın kişiliğinden önce gelmez. Kişilik yoksa hiçbir şeyi de yoktur.

Görüş Bildir