Müge Anlı'ya Çıkıp 'Kayıp' Demişti: 7 Yıl Sonra Eşini Silahla Vurarak Öldürdüğü Ortaya Çıktı

 > 
1bPAYLAŞIM

Hatay'ın Dörtyol ilçesinde 7 yıl önce kaybolduğu düşünülen Mehmet U.'nun gizemi yıllar sonra çözüldü. Hatay Dörtyol'a atanan yeni bir savcının özel olarak kurduğu ekip tarafından 10 ayda titizlikle çözülen olayda, Mehmet U.'yu, eşi H.U.'nun aile içi şiddet sebebiyle tabancayla öldürdüğü ortaya çıktı. Seneler önce Müge Anlı ile Tatlı Sert programına çıkıp eşini aradığını söyleyen kadının soğukkanlılığı ve rol yeteneği herkesi şaşırttı.  

Mehmet U., 2011 yılında evden çıkmış ve bir daha da geri dönmemişti. Kendisinden hiçbir şekilde haber alınamamasıyla 'kayıp' olarak yaklaşık 7 yıldır aranıyordu.

En son 3 Aralık 2011 tarihinde görülüp bir daha haber alınamayan Mehmet U.'nun yakınları polise haber verip sonuç alamayınca Müge Anlı ile Tatlı Sert programına çıkmışlardı. Mehmet U.'nun torunları dedelerini evden çıkarken görmemişler ve Hatice U. tarafından verilen, dedelerinin bir çanta dolusu eşyasının çöpe atılması istenmişti. Mehmet U.'nun kayıplara karışması üzerine evi terk eden ikinci eşi Hatice U. bütün şüpheleri üzerine çekiyordu. Sonradan programa katılan kadının şüpheli hareketleri dikkat çekerken Mehmet U.'nun gizemi çözülememişti.

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında, eşine "Geri dön!" çağrısı yapan Hatice U.'nun şüpheli tavırları dikkatleri üzerine çekmişti.

Cinayete kurban giden 59 yaşındaki Mehmet U.'nun ilk karısından olan oğlunun hapiste olduğu bilinirken, oğlunun eşi Selvi U.'nun ise, Mehmet U.'nun kaybolmasından 20 gün sonra kayıplara karışması durumları şüpheli hale getirmişti. 

Hatice U.'nun erkek kardeşi Yaşar T. ile Selvi U.'nun aralarında gizli bir ilişki olduğu ve Mehmet U.'nun bu konudan haberi olup, ilişkiye karşı çıktığı için öldürülmüş olabileceği konuşulmuştu.

Çalışmalar sonucu Mehmet U.'nun cinayete kurban gittiğinin anlaşılması üzerine 40 yaşındaki Hatice U. ve 34 yaşındaki kardeşi Yaşar T. ve bir başka şüpheli E.Ç. Antalya'da gözaltına alındı.

Şüphelilerin gözaltına alınmasından sonra, Hatice U.'nun, sorguda eşini aile içi şiddet nedeniyle tabancayla öldürdüğünü ve araziye gömdüğünü itiraf ettiği öğrenildi.

AA'nın aktardığı bilgiye göre, adliyeye sevk edilen şüphelilerden Hatice U. tutuklanırken, kardeşi Yaşar T. ile E.Ç. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

Mehmet U.'nun cesedinin bulunması için ise çalışmalara başlandı.

Mehmet U.'dan bir süre sonra kayıplara karışan gelin Selvi U.'dan ise hala haber alınamıyor.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir