Monotonluktan Kurtulun: Daha İyi Bir Seks İçin 11 Yiyecek Önerisi

-

Sağlıklı bir yaşam ve mutlu bir cinsellik için düzenli beslenmek en önemli şartlardan birisidir. Düzenli beslenmeyip seks hayatınızın monotonlaştığından şikayet mi ediyorsunuz? Eğer bu sorunun cevabı “evet” ise sağlıklı besinlerden yardım alarak bu monotonluktan kurtulabilirsiniz!

1. Acısa da öldürmez: Acı Biber

Acı biberin kan akışı ve dolaşımını artırdığını söyleniyor Bu da cinsel yaşamdaki performansa doğrudan katkıda bulunuyor.

2. Protein kaynağı: Kırmızı Et

Seksi çağrıştıran renginin yanı sıra sperm sayısını ve kalitesini artıran B12, genel hormon üretimi ve dengesinde görev alan B6, cinsel istek artırıcı etkisi olan B1,  özellikle kadınlarda cinsel isteksizliği önleyen demir, sperm sayısının ve cinsel dürtünün artmasını sağlayan çinko ve magnezyum bulunuyor.

3. Kadınlar üzerinde daha etkili: Çikolata

Çikolata beyindeki serotonin seviyesini artırarak mutluluk hissi verir. İçerisinde bulunan serotonin ve feniletilamin maddeleri nedeniyle erkeklere göre kadınlar üzerinde daha fazla etkiye sahip olduğu biliniyor.

4. Bu beyazdan uzak durmayın: Peynir

Peynir, en büyük afrodizyak olan çikolatanın 10 katı fazla feniletilamin içeriyor. Aşık olduğunuzda vücudunuzun ürettiği bir enzimdir.

5. Koksa da önemsemeyin: Sarımsak

Sarımsağın en önemli özelliği insana canlılık vermesi, hem kadın hem de erkeklerde cinsel gücü artırıyor. A1, B1, C kükürtlü yağı içerisinde bol miktarda akil sülfür bulunuyor.

6. Spermin çoğalmasında etkili: İstiridye

İstiridyenin afrodizyak olduğu yıllardır biliniyor. İçindeki çinko spermin çoğalmasına neden olduğu gibi cinsel gücü de artırıyor.

7. Enerjinizi yükseltir: Bal

Balda testosteron üretiminde etkin olan B vitamini bolca bulunuyor. Baldaki fruktoz kişiye güç vermesinin dışında enerji artımının sağlanmasında da etkili oluyor.

8. Her derde deva: Balık

Sperm sayısında artış sağladığı ve cinsel isteği artırdığı biliniyor.

9. Kuruyemişleri unutmayalım: Fındık-Fıstık-Badem

Dopamin hormonu sentezini tetiklediği ve dolayısıyla kan akışını hızlandırdığı için tüketilmesi gereken besinlerdir.

10. Strese karşı korur: Yumurta

B6 ve B5 vitaminleri bulunuyor. Strese karşı koruyor ve hormon seviyesini dengeliyor.

11. Güven duygusunu artırır: Muz

İçerisinde bulunan alkaloit kendimize güven duygusunu ve cinsellik arzusunu artırıcı özelliğe sahip. En yoğun olduğu yer ise kabuğun tam altındaki bölgedir.

ONEDİO YEMEK SUNAR!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir