Modern Güzellik Standartlarına Karşı Savaş Açarak Doğum Sonrası Fotoğraflarını Cesurca Paylaşan Anne

6PAYLAŞIM

Diyetler, botoks, giyim kuşam ve saç modelleri. Bazen dünya çok sığ bir yer gibi duruyor ve kalıba uymayan insanlar hemen yargılanıyor. Çoğu zaman bu durum bizi güzelliğin derin olan ve yüzeysel olmayan bir şey olduğu gerçekliğini göremez hale getiriyor. 5 çocuk annesi kadın doğumdan sonra vücudunun halini tüm dünyaya göstererek bunu kanıtlıyor. Rol model haline gelen annenin kalıpların dışına çıkışını sizler için derledik.

Kaynak: https://5-minute-top.blogspot.com/2019/0...

Aslında Meksikalı olan Brenda Stearns yıllar önce Amerika'ya taşındı.

Bir gün yanlış bir numaraya mesaj atarken hayatının en güzel hatasını yaptığını bilmiyordu. Telefonun diğer ucundaki adamla evlendi! Şu anda Ohio'da yaşıyorlar. Brenda çocuk bezleri, evde eğitim ve 5 çocuğu ile çevrili mutlu hayatını Instagram üzerinden paylaşıyor.

Brenda, depresyon onu bulana dek mutlu bir hayat yaşıyordu.

5 çocuk sahibi kadın doğum sonrası depresyondan muzdaripti. Doğumdan sonra 3 ay geçmişti ama vücudu eski haline geri dönmüyordu. Kendisini mutsuz hissetmeye başladı. Bu duyguyu durdurarak gerçekliğe odaklanmaya karar verdi.

''Gerçek şu ki vücudum güçlü ve güzel. Sizinki de öyle.''

Sonrasında bir fotoğrafını sosyal medyada yayınladı ve şunları yazdı:

''Bu fotoğrafı vücudumuzun şu anda neye benzediğinin bir önemi olmadığını hatırlatmak için paylaşıyorum. Kendi güzelliğimizi kutlama zamanı geldi!''

Çoğu insan bu durumu ilham verici olarak bulsa da anne vücudunu gösterdiği için tepki gösterenler de oldu.

Kötü yorumlardan etkilenmeyen Brenda, anneliğin güzelliği hakkında farkındalık yaratmak için hareket başlattı.

Kadınlar kendilerine verdiği motivasyon, güç ve doğum sonrası vücudu normalleştirmede yaptığı iş için onu övgülere boğdular. Fotoğraflarının altı ''Harikasın anne!'' şeklinde yorumlarla doluydu. Şimdi onun tavsiyelerini, motivasyon içerikli ve çocukları hakkındaki hikayelerini dinlemek isteyen 25.000'den fazla takipçisi var.

Verdiği en önemli mesaj ise istisnasız bütün çocukların annelerine nasıl baktığıydı:

 ''Kalplerimizi biliyorlar ve bizi koşulsuz olarak seviyorlar. Önemli olan tek şey bu!''

Brenda'ya göre yargılayıcı yorumlar bu durumun karşısında beş para etmezler.

Güzellik standartlarının birinci kural olduğu bir zamanda, onlara cesurca meydan okuyan bir kadının hikayesini duymak her zaman iyidir. 

Kendilerini mutsuz hisseden annelere yaklaşımınız nasıl olurdu? Onları, bedenlerinin aşklarının kanıtı olduğuna nasıl ikna ederdiniz? Cevaplarınızı yorumlarda bekliyoruz!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
seytantuylu

gerçekten ben bu tip durumları anlayamıyorum. kendini güzel hissediyorsan hissetmeye devam et. bizim güzellik algımızı değiştirmek size mi düşüyor? eyvallah cesursun, kendinle barışıksın ne kadar güzel.. ama bize bu çirkin vücudu "bak ben kendimle barışığım, böyle de çok güzelim, siz de utanmayın kusurlarınızdan bakın bana", tripleri gerçekten aşırı gereksiz. damızlık inek gibi doğurup doğurup, çirkin göbeğini açıp, "ben ne kadar güzelim bakın yiihhuuuu". bokum güzelsin.

Gizli Kullanıcı

Anlayamaman normal. Güzellik algın. Hmm 🙂 eğer bir gün trafik kazası yangın falan geçirir bir yerinde düzeltilemeyen bir yaran kalırsa güzellik algını tekrar konuşalım bi olur mu. He şimdi dersin ki ben dogormokton bohsottom. Ben de sana bokum derim

yasminkoasg

ya kusura bakma da sen ne gerizekalısın ! bi çok kadın doğumdan sonra depresyona giriyor vucudu degişiyor düzelmeyen çatlaklar sarkmalar oluyor insan bazen özgüvenini kaybedebiliyor ve bu kadın da ne güzel bişey yapmış neyini eleştiriyorsun ki ? sizin saçma sapan güzellik algılarınız yüzünden bu kadın bunu yapmak zorunda hissetmiş, yazık sizin gibi zihniyetlere çok yazık !!!

seytantuylu

sayın beyinsizler, yazdıklarımı götünüzle mi okuyorsunuz? kimsenin vücudunu görme zorunluluğum yok anlıyor musunuz?? kendisini beğenmesi ve bununla barışık olması çok güzel, onun adına seviniyorum. AMA BEN BU KADININ KOCASI ya da AKRABASI DEĞİLİM! sırf insanlara kendimle barışığım deyip dikkat çekmek adına bana bu çirkin vücudu göstermesini kabul etmiyorum! o zaman pipisi küçük olan erkekler de çıksınlar, "bakın ben minicik pipim olmasına rağmen onunla barışığım, önemli olan büyük pipi değil ben bu boyla gayet mutluyum ve bu tabuları yıkacağım" deyip göndersinler fotolarını? siz salak mısınız arkadaşlar? kendini beğenmesinde sorun yok zaten, ama bunu bütün insanlara açıp, bakın ben bu çirkinliğime rağmen kendimle barışığım demek şovdan başka bir şey değil. sikerim kasacağınız saçma duyarı.

iotaaquilarea

vov güzellik standartlarını 2 resim ile yıktık helal

Gizli Kullanıcı

Bunlar olağan şeyler standart güzellik algılarının kölesi olup kadını nesneleştirenler gerçek sevginin ne olduğunu hiçbir zaman anlayamayacak olanlardır

Görüş Bildir