Görüş Bildir
Haberler
Mobil Cihazları Güneş Enerjisiyle Şarj Eden Cihaz

Mobil Cihazları Güneş Enerjisiyle Şarj Eden Cihaz

Onedio Medya
12.12.2015 - 22:24

Akıllı telefonlar için geliştirilen şarj çözümlerine yeni birisi daha ekleniyor. Kickstarter üzerinden başlatılan ve kısa zamanda yeterli fon desteği toplayan infinityPV HeLi-on isimli cihaz dünyanın en kompakt güneş enerjisiyle çalışan şarj cihazı olma özelliğini taşıyor. Esnek bir yapıya sahip olan ve kolayca kıvrılarak kabının içine girebilen şarj cihazı, güneş enerjisinden güç alıyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Kolayca cebe sığabilen cihaz, bünyesinde barındırdığı USB sayesinde akıllı telefonlar haricinde el fenerleri, taşınabilir oyun konsolları ve walkie-talkie’leri de şarj edebiliyor. Güneş enerjisi sayesinde akıllı telefonları 2-3 saat arasında şarj edebilen cihazın içindeki pilin şarj olma süresi de aynı.

105 gram ağırlığındaki ve 11,3 x 3,6 x 2,8 cm boyut ölçülerindeki infinityPV HeLi-on, güneş enerjisi haricinde USB üzerinden de şarj olabiliyor.

Güneş panelleri koruyucu bir folyo ile korunan cihazdaki kullanılan pilin kapasitesi ise 2.600 mAh. Temmuz ayında piyasada olacak şarj cihazı için 92 euro bağışta bulunarak sahip olabilirsiniz.

LOG

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
46
5
4
2
2
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
nukkummatti

pil şarj etmek zannedilen kadar komplike bir olay değildir. 1v ile bile 9v'luk bir pili hem de tam doğru akım kullanmasanız bile şarj etmek mümkün. yani küçü... Devamını Gör