Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Mil-Sen Konfederasyonu Üyeleri Lgbt Derneklerinin Kapatılması İçin İçişleri Bakanlığına Dilekçe Verdi

Anasayfa > Ajans

Mil-Sen Konfederasyonu Üyeleri Lgbt Derneklerinin Kapatılması İçin İçişleri Bakanlığına Dilekçe Verdi

ANKARA (AA) - Manevi İlkeli Liyakatli Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası (Mil-Diyanet Sen) üyeleri, LGBT derneklerinin kapatılması talebinde bulundu.

Akay Kavşağı'nda toplanan üyeler, Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü'ne giderek dilekçelerini sundu.

Daha sonra açıklamada bulunan Mil-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Mücahit Çelik, Türkiye genelinde 15'e yakın LGBT derneğinin bulunduğunu söyledi.

Çelik, bu derneklerin Türkiye'nin ahlaki yapısını bozarak İslam kültürüne saldırmaya yönelik çalışmalar yürüttüğünü ifade ederek, 'Bu duruma sessiz kalamayan 3 sendika dilekçelerini verdi. Soros yardımlarıyla Türkiye'nin ahlaki yapısı bozulmaya çalışılıyor ve gelecekte farklı şekillerde kullandırılacak bir yapıya doğru itiliyor.' diye konuştu.

Türkiye'nin sahipsiz olmadığını belirten Çelik, hiçbir zaman 'özgürlük' adı altında İslami değerlere saldırılmasına müsaade etmeyeceklerini bildirdi.

Mil-Diyanet Sen Başkanı Celalettin Gül ise LGBT'yi Diyanet İşleri Başkanlığı çalışanlarına yönelik yayınları nedeniyle telin etti.

Gül, bununla ilgili hukuki süreci başlatacaklarını dile getirdi.

Kaynak: aa:text:20210201:23643533
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?