Görüş Bildir
Haberler
Microsoft Apple'dan Fazla Telefon Sattı

Microsoft Apple'dan Fazla Telefon Sattı

Caner
25.07.2014 - 23:45
onedio.com
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Microsoft Apple'dan Fazla Telefon Sattı

Üçüncü çeyrek sonuçlarını açıklayan Microsoft, tarihinde ilk kez Apple’dan daha fazla telefon satmayı başardı.

Apple ve Microsoft finansal çeyrek sonuçlarını açıkladılar. Apple, 35,2 milyon iPhone sattı ve akıllı telefon satışları firmanın gelirinde lokomotif rolü üstlendi.

Microsoft ise geride kalan üç ayda 23,4 milyar dolar gelir elde etti ve ilk başlarda bir hayli eleştirilen Nokia satın almasıyla, bu çeyrekte Apple’dan daha fazla telefon satmayı başardı.

Microsoft, geride kalan çeyrekte toplam 36,1 milyon telefon satışı gerçekleştirdi. Bu cihazların 30,3 milyonu cep telefonuyken, yalnızca 5,8 milyonu akıllı telefon.

Asha serisi ve 108 gibi giriş seviyesi telefonlar, Nokia’nın en güçlü olduğu alanların başında geliyor ve üç ayda 5,8 milyon satan Lumia’ların başarısı da göz ardı edilemeyecek cinsten. Görünüşe göre Microsoft, onca çabadan sonra mobil oyunda kendine hatrı sayılır bir yer edinmeyi başardı.

Satya Nadella ve ekip arkadaşlarının sıradaki hedefi, Windows Phone’lu akıllı telefonların satışlarını artırmak. Bu da, Nokia’nın yeni nesil Lumia’larına ve diğer üreticilerin Windows Phone’a yaklaşımına bağlı.

stuff

Kaynak: http://www.stuff.com.tr/2014/07/micro...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam