Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

MHP'li Muhalifler Arasında Mutabakat

 > -

MHP'li muhalifler Sinan Oğan, Meral Akşener ve Koray Aydın'ın bir araya geldiği toplantıda kurultayla ilgili değerlendirme yapıldı. Eski MHP Milletvekili Oğan, "Bundan sonraki süreç konusunda mutabakat sağladık" dedi. Olağanüstü kurultayın 8 Mayıs 2016 Pazar günü yapılması konusunda görüş birliğine varıldı.

Sinan Oğan - Meral Akşener - Koray Aydın

MHP'li muhaliflerin olağanüstü kurultay talebini kabul eden Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesinin gerekçeli kararını açıklamasının ardından Akşener, Oğan ve Aydın bugün Ankara'da bir araya geldi. 

Anadolu Ajansı'nın haberine göre Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin konuşmasını dinleyen Akşener, Oğan ve Aydın, konuşmanın ardından yaptıkları değerlendirmede, olağanüstü kurultayın en kısa sürede toplanması konusunda görüş birliğine vardı. 

Al Jazeera Türk'den Gonca Şenay'ın haberine göre bu isimlerden sonra adaylığını açıklayan ve çağrı heyetinde temsilcisi bulunmayan Ümit Özdağ bu toplantıya davet edilmedi.

Toplantıda kurultay tarihi olarak 8 Mayıs Pazar günü üzerinde anlaşma sağlandı. Kurultayın iki oturum şeklinde yapılması kararlaştırıldı.

Ne olmuştu?

Muhaliflerin, olağanüstü kurultay toplanması talebiyle Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesinde açtıkları davada, mahkeme kurultaya onay vermiş, dün de gerekçeli karar açıklanmış ve UYAP sistemine işlenmişti.

Mahkeme, MHP'de Olağanüstü Kurultay Talebini Kabul Etti - onedio.com
Mahkeme, MHP'de Olağanüstü Kurultay Talebini Kabul Etti - onedio.com

MHP Genel Merkezi'nin 8 gün içinde Yargıtay'a itiraz başvurusunda bulunması bekleniyor. Çağrı Heyeti, yasal prosedürlerin tamamlanmasının ardından olağanüstü kurultay hazırlıklarına resmen başlayacak.

'Olağanüstü kurultay yoktur, yapılmayacaktır'

Mahkemenin kararını açıklamasının ardından "Hiç kimse olağanüstü kurultay beklemesin" diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün Meclis'te partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada da "olağanüstü kurultay olmayacak" sözlerini tekrarladı.

Bahçeli, "Paralele teslim edecek partimiz yoktur. Olağanüstü kurultay yapılmayacaktır" ifadelerini kullandı.

AA ve Onedio

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

2016AnkaraAydınDevlet BahçeliMeral AkşenerMilliyetçi Hareket PartisiYargıtayonedio
Görüş Bildir