Görüş Bildir

MHP'den 'Animeler Dinsizliğe Neden Oluyor' İddiası

Anasayfa
 > Gündem

İktidar kanadından gündem olan açıklamalar gelmeye devam ediyor. MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, Japonya'ya özgü animelerin gençleri dinsizliğe sürüklediğini iddia etti. 

Duvar'da yer alan habere göre MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, yüzlerce gencin intiharıyla bağlantılı olduğu düşünülen ve sanal ölüm tuzağı olarak bilinen bilgisayar oyunlarına 'Anime' çizgi filmlerin de eklendiğini öne sürdü.

Erdem, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, bilişim teknolojileri bağımlılığı ve sanal alemdeki tehlikelere dikkati çekerek, 'eğlenceli gibi gözükse de özellikle şiddet içerikli birçok bilgisayar oyununun ve çizgi filmin çocukları tehdit ettiğini hatta ölüme sürüklediğini' söyledi.

Çocukların ve gençlerin bilgisayar başında fazla zaman geçirmelerinin, sosyal hayattan uzaklaşmalarına, dış dünyayla bağlantılarını kesmelerine ve kendi dünyalarını oluşturmalarına neden olduğunu dile getiren Erdem, 'Sosyal hayattan kopan çocuklar ve gençler, oyunlardaki ve çizgi filmlerdeki karakterleri benimsiyor ve öz benliklerini reddediyor. Bu gençlerimiz o andan sonra o karakterlere bürünüyor' diye konuştu.

Erdem çizgi filmlerin aile kültürünü ve yapısını bozduğunu da iddia etti.

Erdem çizgi filmlerin aile kültürünü ve yapısını bozduğunu da iddia etti.

Yüzlerce gencin intiharıyla bağlantılı olduğu düşünülen ve sanal ölüm tuzağı olarak bilinen 'Mavi Balina', 'Momo', 'Mavi Bebek' isimli bilgisayar oyunlarına son zamanlarda 'Anime' adında bir çizgi filmin de eklendiğini öne süren Erdem, 'Hedef kitle bu kez 10-14 yaş arası çocuklarımız. Çoğunlukla kendi kimliklerini kabul etmeyen çocuklar, izledikleri bu çizgi film karakterlerini, kendi iç dünyasında benimsiyor ve kişiselleştiriyor' dedi.

Bu tür çizgi film ve oyunların, fiziksel ve psikolojik tahribatın yanı sıra aile kültürünü, aile yapısını bozup aidiyet duygusundan uzaklaştırarak huzursuzluklara, milli değerleri reddetmeye ve dinsizliğe neden olduğunu savunan Erdem, 'Buna acilen 'dur' dememiz gerekiyor. Çocuklarımızın ve gençlerimizin öz benliklerini kabul etmeleri, aile kavramının önemi, milli ve manevi değerlerimiz ve görgü kurallarımız üzerine eğitim, öğretim programında ilave düzenlemeler yapılmalı. Zararlı çizgi filmlerin ve sanal ölüm tuzağı haline gelen bilgisayar oyunlarının erişiminin engellenmesi yönünde tedbirler alınmalı ve gerekli düzenlemeler yapılmalı' ifadelerini kullandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
115
78
67
14
6
3
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Zardu Hasselfrau

"10 Şubat 1970'te Almanya'da doğan Arzu Erdem, ilkokulu Weinsberg, ortaokulu Heillbronn Junstinus-Kerner-Gymnasium, liseyi ise İstanbul Sabancı Lisesinde oku... Devamını Gör

KalEl

Bosuna dememisler ne kadar okursan oku eger eseksen eseklik baki kalir diye.

Bozkurt

Türkiye'de AKP ve MHP dışında dinsizliğe sebep olan başka bir etmen yok. Her yeni gün farklı bir şeyi aynı zırvalıkları bahane göstererek hedef tahtasına koy... Devamını Gör

Turgut Güler

Benim dinden ayrılma eylemim bunlarla alakalı değil, kaldı ki bunlar zaten yaptığı yada söylediği hiç birşeyle beni etkileyemezler, ben okuyarak araştırarak ... Devamını Gör

Zardu Hasselfrau

Vatan, millet, animee! Animeler kırmızı çizgimizdirrr!