Metro Kazasında Yaralanan Fatih Çoban: Tabii ki Şikayetçi Olacağım'

 > 
113PAYLAŞIM

Seyrantepe’deki metro kazasında kalçasına demir çubuk saplanarak yaralanan Fatih Çoban hasta yatağında açıklamalarda bulundu. Sorumlulardan şikayetçi olduğunu belirten Çoban, ‘Bir daha asla metroya binmem.” dedi.

Seyrantepe'deki metro kazasında yaralanan Fatih Çoban hasta yatağında açıklamalarda bulundu. Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi Servisi'nde tedavi gören Çoban olayı anlattı.

Çoban, “Sabah saat 08.45 sıralarında metroya bindim. Metro 100-200 metre hareket ettikten sonra 'Takur tukur' sesler gelmeye başladı. O anda metronun elektrikleri kesildi. Camdan bir demir profilin içeri girdiğini gördüm. Kendimi kaçırmaya çalıştığım sırada arkamdan bir demir profil daha içeri girdi. Benim arkamdan girip çıkınca ben yere devrildim. Orda kanlar içinde yerde yattım. O ara içeride sirenler çalıyordu. Makinist hemen koşup yanıma geldi. Karşımda bir kadın ile çocuğu vardı. Kadın çığlık atıyordu. Metronun içinde ortalama 40-50 kişi vardı. Ama onlar başka vagondaydı. O vagondan gelen çığlık seslerini de duydum. Metronun içinde tadilat olduğunu ve çok kötü bir yerde kaldığımızı öğrendim. Yaklaşık 20-25 dakika itfaiye ve ambulansın gelmesini beklediğim. O anda lütfen bana yardım edin. Ben dayanamıyorum diye bağırmaya başladım. O arada makinist arkadaş telsizle anons yaptı. Diğer birimlerin hepsini çağırdı. Sağlık ekiplerinin şu anda içeri girmeye çalıştığını söyledi" dedi.

“VAGON RAYDAN ÇIKMADI"

Çoban, “Tünelin içinde profiller duruyormuş. O iskelede bulunan demirlerin ray hattına düştüğü ve metronun bunu ezmesi - Metronun kenarında olduğu ve çarptığı için- oradaki demirlerden birisi camdan içeri girdi. Vagon raydan çıkmadı. Sallanmaya başladı. Sağa sola çarptık. Böyle şeyler duydum. Camların patladığını duydum. Kendimi yere attım. İki tane demir çubuğu gördüm. Birisi yandan geldi. Birisi benim oturduğum yeri deldi zaten. Eğer ben orada otursaydım, büyük bir ihtimal ben ölmüştüm. Çünkü benim oturduğum yere geldi. Ben onu görünce kaçtım" şeklinde konuştu.

“BUNDAN SONRA İNANIN METROYA BİNMEM"

Çoban, “Bundan sonra inanın bir daha metroya binmem. Bu korkuyu yaşadığım için. Şikayetçiyim. Çünkü yarın bir gün metronun kalabalık olduğu saatte bu olay yaşansaydı. Rahat birkaç kişi ölürdü. Ben her gün sürekli bu metroyu kullanıyorum. Gayrettepe'de çalıştığım için metro tabi daha avantajlı geliyor. İşe gidip gelmemde trafik çok olduğu için mecburen metroyu kullanıyorum. Ben mağdur olduğum için şikayetçi olacağım yani. Tabi incelenecek. Kim kusurlu kim hatalı onlarda göz önüne alınarak. Ben tabii ki şikayetçi olacağım. Hani bazı gazetelerde yazıyor, 'şikayetçi değil' diye. Böyle bir şey yok. Çünkü ben işe gidip gelen bir insanım. Mağdurum “ diye konuştu.

BABA DÜN KONUŞMUŞTU

Gencin babası Şeref Çoban ise dün hastane önünde gazetecilere konuşmuştu. Baba Şeref Çoban “Burada bir amme hizmeti yapılıyor. Millet mağdur olmasın diye açmışlar. Yol bitmeden açmışlar. İnşaatı bitmeden açıyorlar. Bu Allah'ın yazısı. Ne yazılmışsa o gelir başa. Akacak kan damarda durmaz. İhmal varsa herkes cezasını çeker" demişti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın oğluyla ilgilendiğini de söyleyen Çoban,“ Büyükşehir Belediye Başkanımız ilgilenmiş telefon etmiş buraya. Doktorlar, profesörler dahi ameliyatta. Belediye ilgilendi." İfadelerini kullanmış, gazetecilerin “Dava açacak mısınız?" sorusuna ise “Şu an öyle bir düşüncemiz yok." Şeklinde cevap vermişti.

Erhan Tekten/dha

Haberin Tamamı İçin:

İşte Fatih Çoban'ın yaptığı açıklamalar

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir