Meksika'da 11 Bin Anti-LGBT Göstericinin Karşısında Tek Başına Duran 12 Yaşındaki Çocuk

 > -

Meksika’da binlerce kişi eşcinsel evlilikleri yasallaştıracak değişiklik önerisini protesto için sokağa çıktı. Geçtiğimiz cumartesi günü Meksika'nın Celaya kentinde gerçekleştirilen anti-LGBT yürüyüşüne, protestoculara karşı tek başına ayakta duran 12 yaşındaki bir çocuk damga vurdu. Yürüyüşe katılan 11.000'den göstericinin karşısında duran çocuğun fotoğrafı sosyal medyada büyük ilgi topladı.  "Aile için Ulusal Cephe"  Meksika Cumhurbaşkanı Peña Nieto'nun eşcinsel bireylerin evliliğinin yasal olmasını planladığını açıklaması üzerine ülke genelinde tepkilerini göstermeye devam ediyor...

Meksika Cumhurbaşkanı Peña Nieto yaptığı açıklamada eşcinsel evliliğin yasallaştırılmasının planları arasında olduğunu dile getirdi.

Eşcinsel evlilik başkent Mexico City ve Meksika'nın 31 eyaletinden 9'unda yasallaştırılmış durumda. 

 Aile İçin Ulusal Cephe (Frente Nacional por la Familia) ve benzeri gruplar tarafından düzenlenen bunun gibi protestolara rağmen cumhurbaşkanı Nieto, eşcinsel evlilik haklarını yasallaştırma konusunu desteklemeye devam ediyor.

12 yaşındaki Meksikalı çocuk eşcinsel amcasının insanlar tarafından nefretle karşılanmasına hayır demek için 11.000 protestocuyu karşısına aldı.

Fotoğrafı çeken gazeteci Manuel Rodriguez, daha sonra çocukla konuşup nasıl böyle cesur bir davranışta bulunduğunu sordu. 

Independent'ın Regeneracion'dan aktardığı habere göre çocuk,  "Benim eşcinsel bir amcam var ve insanların ondan nefret etmesini sevmiyorum" dedi.

Fotoğraf Tiannanmen Meydanı'nda 1989 yılında tankların karşısında tek başına duran öğrencinin fotoğrafına benzetiliyor.

iconicphotos.files.wordpress.com

Fotoğrafı yakalayan gazeteci Manuel Rodriguez ise kendi sosyal medya hesabındaki paylaşımında; 'O kadar çok homofobik insanın bir araya gelmesi midemi bulandırmıştı ama bir çocuğun tek başına protestocuları durdurmaya çalışmasını görmeyi tercih ederim.' dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir