Görüş Bildir

Medvedev'den Türkiye'ye Yeni Yaptırımlara Onay

Haberler
> Medvedev'den Türkiye'ye Yeni Yaptırımlara Onay

Rusya Başbakanı Medvedev, Türk firmaları için yasaklanan faaliyet listesini belirleyen kararnameyi imzaladı. Kararname, inşaat, turizm gibi alanlardaki Türk firmalarının 1 Ocak'tan itibaren faaliyet göstermesini yasaklıyor.

Rus hükümetinden yapılan açıklamaya göre, Başbakan Dmitriy Medvedev'in onayladığı kararla birlikte, Türkiye Cumhuriyeti'nin yargı alanında faaliyet yürüten kurum veya kişilerin, Rusya'da belirli alanlarda faaliyet göstermelerine yasak veya kısıtlama getirildi.

Listede öncelikle bina inşaatı, mimarlık ve turizm otelcilik faaliyetleri var

Listede öncelikle bina inşaatı, mimarlık ve turizm otelcilik faaliyetleri var

Bu 'belirli alanların' içine de turizm, otelcilik, inşaat, mimari ve kerestecilik gibi sektörlerin girdiği belirtilen açıklamada, söz konusu sınırlamaların 1 Ocak'tan itibaren geçerli olacağı kaydedildi.

Bu arada hükümete ait resmi sitesinde, 1 Ocak'tan itibaren Türk vatandaşlarını işe alamayacak kuruluşların dışında tutulan şirketlerin listesi de yayımlandı. Bu şirketler arasında Denizbank Moskova, Rönesans Construction, Reno Rusya ve BOES Construction'ın yer aldığı gözlendi.

Sputniknews

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
3
3
2
2
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
itsasin

girsinn aç kalın vatandaşlarım.

yorumsuz

Rusya'ya ambargo koymamız lazım.Doğal gaz almayı kesersek Rusya vatandaşlarının çoğu aç kalır.Bunun sonucunda da Rus hükümeti tükürdüğünü bir güzel yalamak z... Devamını Gör

prens dastan

ambarko koymalı mıyız koymamalı mıyız?

funi avat

yavşak onedionun yavşak haberleri işte rusya türkiyeye doğalgaz akışını artırmayı kabul etti türk akımı projesini sürdüreceğini açıkladı bu haberler neden bu... Devamını Gör

infinite

bu haberler olan siteye git?