Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Meclis'te Bu Hafta: Bütçe Görüşmeleri Tamamlanacak, Kişisel Verilerin Korunması Tasarısı Ele Alınacak

 > 
9PAYLAŞIM

TBMM'de bu hafta 2016 yılı merkezi yönetim bütçesinin Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşmeleri tamamlanacak, kişisel verilerin korunması ile ilgili yasa tasarısı Genel Kurul'a ele alınmaya başlanacak.

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu, 2016 yılı bütçesi üzerindeki çalışmalarını bu hafta tamamlayacak. Komisyon bugün Adalet Bakanlığı ve Kalkınma Bakanlığı; yarın da Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı ve bağlı kurumlarının bütçelerini ele alacak.

Komisyon bütçe çalışmalarını, 17 Şubat Çarşamba günü tamamlayacak.

Öte yandan, TBMM Genel Kurulu, birinci bölümü kabul edilen araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin geliştirilmesine ilişkin yasa tasarısının görüşmelerine yarın devam ederek tasarıyı yasalaştıracak.

34 maddelik Kişisel Verilerin Korunması Yasa Tasarısı iki bölüm halinde görüşülecek

Genel Kurul, 17 Şubat Çarşamba gününden itibaren ise Kişisel Verilerin Korunması Yasa Tasarısı'nı ele alacak. 34 maddelik tasarı, "temel kanun" olarak iki bölüm halinde görüşülecek.

Kişisel Verilerin Korunması Tasarısı Meclis'te - onedio.com
Kişisel Verilerin Korunması Tasarısı Meclis'te - onedio.com

Tasarıyla kişilerin ırkı, etnik kökeni, siyasi düşüncesi, felsefi inancı, dini, mezhebi, kılık ve kıyafeti, dernek, vakıf ya da sendika üyeliği, sağlığı, cinsel hayatı, özel nitelikli kişisel veri sayılırken, kişisel veriler ve özel nitelikli kişisel veriler ilgili kişinin açık rızası olmaksızın işlenemeyecek.

Yeni Anayasa komisyonu üçüncü kez toplanacak

TBMM Anayasa Uzlaşma komisyonu, ikinci toplantısını 10 Şubat'ta yapmıştı

Yeni Anayasa çalışmalarını yürütmek üzere oluşturulan Anayasa Mutabakat Komisyonu, 16 Şubat Salı günü yapacağı toplantıda, çalışma usul ve esaslarını belirleyecek. 

Esnek çalışmayla ilgili yasa tasarısı, 16 Şubat Salı günü Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonunda görüşülecek. 

AA ve Reuters

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir