Görüş Bildir

MASAK, Thodex'in Hesaplarına Bloke Koydu

Anasayfa > Gündem

MASAK Thodex'in Türkiye'de finansal kuruluşlarında bulunan hesaplarına dün itibarıyla bloke koydu.

Türkiye’nin en büyük üçüncü kripto para borsası Thodex'in sahibi Faruk Fatih Özer, siteyi kapatıp yurt dışına çıktı. 20 Nisan’dan bu yana hizmet vermeyen kripto para borsasında 10 milyar dolara yakın bir paranın yer aldığı iddia ediliyor. MASAK Thodex'in Türkiye'de finansal kuruluşlarında bulunan hesaplarına dün itibarıyla bloke koydu.

Devir işlemleri tamamlanana kadar

Devir işlemleri tamamlanana kadar

Thodex’ten yapılan açıklamaya göre bir kuruluşun şirkete yatırım yapmak istemesi nedeniyle tekliflerin değerlendirilme aşamasına geçildiği belirtildi. Açıklamada, devir işlemleri tamamlanana kadar kripto para alım ve satımına yönelik işlemlerin durdurulduğu, devir sürecine kadar ise kullanıcıların bilgilendirileceği, internette yer alan olumsuz haberlere ise itibar edilmemesi gerektiği belirtildi.

400 bin kullanıcıya sahip kripto para borsasının sahibi tüm bu açıklamalardan sonra ise yurt dışına giderken görüntülenmişti.

İlk açıklama gelmişti

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
6
2
1
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Pasif Kullanıcı

Planını yapmış. Masak'ın paralara el koyacağını ve yüklü miktarda swift transferini yapamayacağını bildiği için yalnızca kripto olanları alıp kaçmış.