Görüş Bildir
Haberler
Marie Harf Gökçek'in Tweet'ine 'Yanıt' Verdi

Marie Harf Gökçek'in Tweet'ine 'Yanıt' Verdi

FreiGeist
30.04.2015 - 09:27 Son Güncelleme: 30.04.2015 - 11:27
İçeriğin Devamı Aşağıda

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Vekili Marie Harf, kendisine Twitter'dan 'Hadi sarışın cevap versene. Come on blonde answer now' diye yazan Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek'in sözlerine yanıt vermeyi düşünmediğini belirterek, 'O sözlere yanıt verip, onurlandırmayı düşünmüyorum' diye konuştu.

Marie Harf'e, başkent Washington'da düzenlediği günlük basın toplantısında, Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek'in Baltimore'daki polis şiddeti için Twitter üzerinden 'Hadi sarışın cevap versene. Come on blonde answer now' mesajına ilişkin yorumu soruldu.

Soruyu yanıtlamadan önce, ABD'de yaşanan olaylar ile ilgili olarak Başkan Barack Obama'nın çok içten açıklamalar yaptığını anlatan Harf, 'Yüz yüze olduğumuz sorunlarla ilgili şeffaflık konusunda ABD, dünyanın tüm ülkelerinden daha açıktır ve gerekli araştırmaları yapar. Kimse ABD'nin, duruşunu sorgulamamalı' diye konuştu.

Harf, kendisine soruyu yönelten gazetecinin 'Sizi kişisel olarak hedef alan ve çok saldırgan bir yaklaşım, yanıtlamanız için bir fırsat vermek istedim' sözlerini ise, 'O sözlere yanıt verip, onurlandırmayı düşünmüyorum' (I really don’t think I’m going to dignify them with a response) karşılığını verdi.

Nafiz ALBAYRAK / NEW YORK (DHA)

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0