Mantık Kurallarına Aykırı Oldukları İçin İzleyenlerin Sinirlerini Alt Üst Eden 22 Film Klişesi

8PAYLAŞIM

Çok haklı isyanlar! 😂

1. "Seksi bir kadına gözlük takıp sonra yakışıklı, cömert bir adam onunla sanki hayır işi yapar gibi beraber olmaya karar verene kadar her karakterin veba gibi kaçındığı, beraber olunamaz kadın olarak tasvir etmeleri çok komik."

Sean Kernan / Quora

2. "Büyük bir sır olduğunda, ana kahraman dışında herkes bunu bilir ve kimse ona bir şey söylemez."

Sadece ona bakarlar ve “Zamanı geldiğinde anlayacaksın.” gibi bir şeyler söylerler ya da bir şeyler olur ve kimsenin açıklamak için zamanı yoktur. Sadece harekete geçmeleri gerekir. Ancak, karakterin bu sırları bilince daha iyi kararlar verilebileceğini ekranların başında hepimiz söyleriz.

Buterbrodic / AdMe

3. "Aşık olan çapkın erkek! Bilirsiniz, kronik kadın avcıları ya da tipik kurnaz çocuklar. Sonra bir gün hayatının aşkı olduğunu düşündüğü kadınla karşılaşır ve kısa bir süre sonra hayat tarzını sorgulamaya başlar."

Sreyoshi Saha / Quora

4. "Bir adamın gözlüklerini çıkardığı ve hemen inanılmaz derecede havalı hale geldiği sahneler de oldukça rahatsız edici. Genellikle aynanın önünde çekilir bu sahneler ve sonra filmin devamında asla gözlükleri takmaz. Lensleri, süper güçleri ve gözlükleri olmadan nasıl görüyor etrafını ya da en başında neden gözlük takıyordu?"

Olexandra Savchenko / AdMe

5. "Her zaman çocukları için vakti olmayan bir baba vardır. Filmin bir noktasında, oğlunun veya kızının oyun/dans gösterisine katılması gerekir ve elbette kaçırır."

Chris Williams / Quora

6. "Annelerin tıpkı Fransız bir şef tarafından hazırlanmış gibi 20 farklı tabakla ihtişamlı bir softa hazırlamasından nefret ediyorum. Çünkü aile masada oturuyor, bir kaşık yiyor, kalkıyor ve evden çıkıyor ya da hiç masada oturmuyor bile."

Fuse00 / Pikabu

7. "Arabadan kaçan kişilerin direkt olarak arabanın önüne doğru kaçması! İlginç bir şekilde ara yollara, binalara veya başka yerlere kaçmayı hiç denemiyorlar."

eclate / Pikabu

8. "Hemen hemen her zaman birileri araba sürerken pencereleri açar ve sonrasında arabadan inerken o pencereleri asla kapatmaz."

66.media.tumblr.com

sweetdoggydog / Pikabu

9. "Nedenini bilmiyorum ama araba koltuk başlıklarıyla ilgili bir sorun var galiba. Araba içinde bir sahne çekileceği zaman çıkarıyorlar bu başlıkları."

shwiss / Reddit

10. "Bütün facia filmlerinde erkeklerin saçı başı dağınık, kıyafetleri kirli ve perişan haldeyken; kadın ana karakterlerin beyaz kıyafetlerle, harika bir cilt ve saçla olması."

livera / Pikabu

11. "Hackerlar o kadar akıllı ki, bilgisayarlarında mouse falan kullanmıyorlar. Sadece birkaç tuşla uzaylıların teknolojik sistemlerini bile darmaduman edebiliyorlar. Fakat filmdeki kötü karakterler kendilerini kovaladığında hemen merdivenlerden koşarak, balkondan aşağı atlıyorlar!"

Abigail Chaga / Quora

12. "Kötü karakterin peşinde olan kahraman filmde yüzlerce korumayı öldürür. Fakat kötü karakteri öldürmeye gelince, canını bağışlar ve "Eğer seni öldürürsem ben de senin gibi olacağım." der."

Menosik / Pikabu

13. "Bütün potansiyel kötü karakterler yıllar boyunca kapüşonlu giydiler. Filmleri izlerken dikkat edin. Eğer bir karakter sürekli kapüşonlu giyiyorsa altından iyi bir şey çıkmıyor."

crasyfrog / Pikabu

14. "Filmlerdeki müzik sahnelerine dikkat edildiğinde nüans farklılıkları ve el hareketleri nedeniyle oyuncunun gerçekten o enstrümanı çalmadığı anlaşılabiliyor. Bari en azından nasıl görünmeleri gerektiğine çalışsalar."

onefingersnap / Reddit

15. "Neden 18 yaşındaki öğrenciyi canlandıran oyuncular genelde 30 yaşında oluyor?"

KirillZorga / Pikabu

16. "Depremler oluyor, binalar yıkılıyor ama ana karakterler orada durup ilişkileri hakkında konuşuyorlar. Kim kimi aldatmış, kimin kardeşi kimin sevgilisi..."

Tosha / AdMe

17. "Herkesin eğitimli bir köpeği oluyor. Kimsenin köpeği yatağa zıplamıyor, kapıya koşmuyor, evin içinde ortalığı birbirine katmıyor. Filmlerde ve televizyon dizilerindeki herkesin sevimli, iyi huylu, eğitimli, yalnızca ufacık sorunlara neden olan köpekleri oluyor."

Jon Mixon / Quora

18. "Dişler! İmkansız derecede beyaz, mükemmel dişler hem de! Filmde bir karakterin evsiz olduğunu ve bütün hayatı boyunca deliler gibi bir şeylerle mücadele ettiğini görseniz de dişleri oldukça beyazdır."

EnJoy4a / Pikabu

19. "Kötü karakterin peşinde sağa sola zıplayan karakterlerin bile üstü başı, takım elbisesi, tişörtü tertemiz ve düzenli duruyor. Ben 20 dakika masa başında otursam tişörtüm darmadağın oluyor."

skipper09 / Pikabu

20. "Zombiler yardımcı karakterleri ısırdığı zaman anında dönüşüyorlar. Fakat ana karakteri ısırdıklarında bütün film boyunca tedavi aranıyor ve tedavi de genellikle incecik, kolayca kırılabilen bir camın içinde bulunuyor."

Ricardo.Diaz / Pikabu

21. "Korku filmlerindeki, elinde bir mum veya fenerle uzun yıllardır açılmamış bodrum kattan gelen sesi kontrol etmeye indikleri klasik sahneden nefret ediyorum."

Formula Vody / AdMe

22. "Cep telefonları acil durumlarda asla çalışmazlar. Bir şekilde kaybolurlar, kırılırlar, çalınırlar veya kapsama alanının dışında olurlar."

Zipho Tefu / Quora

Bunlar da ilginizi çekebilir:

IMDb Editörlerinin Yeni Seçkisi: Gizem Temalı, Tek Nefeste İzleyeceğiniz 18 Bilim Kurgu Dizisi - onedio.com
IMDb Editörlerinin Yeni Seçkisi: Gizem Temalı, Tek Nefeste İzleyeceğiniz 18 Bilim Kurgu Dizisi - onedio.com
Pek Yakında Herkesin Konuşacağı Film ve Dizilerden İlk Sizi Haberdar Edecek 15 Duyuru - onedio.com
Pek Yakında Herkesin Konuşacağı Film ve Dizilerden İlk Sizi Haberdar Edecek 15 Duyuru - onedio.com
Hollywood'dan Çok Bahsettik Şimdi Sıra Onlarda: Bollywood'un İsmini Daha Çok Duyacağımız Genç Yıldızları - onedio.com
Hollywood'dan Çok Bahsettik Şimdi Sıra Onlarda: Bollywood'un İsmini Daha Çok Duyacağımız Genç Yıldızları - onedio.com
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
fasafiso-fiso

Suçlu Ferrariyle kaçıyor polis dandik arabayla kaçmanın ensesinden kaza yapana kadar ayrılmıyor. Amerikan polis otolarının içinde gizli bir Ferrari yatıyor sanırsam.

favilla

şey var bı de o zamana kadar birine tokat bile atmamış aile babası ya da aile annesinin ailesi katledilince ultra yetenekli bir ramboya dönüşüp intikam peşinde plan yapıp on beş kişiyi öldürmesi😅

miss.av

Bir gün ben size Türk film/dizilerindeki hukuki hatalardan bahsedeyim de ayrı bir başlık olarak yayınlayın.. Polis gözaltına alır, C.Savcısı tutuklar, soybağı davaları hep birbirine karıştırılır...

ali-karaman5

Bir de asıl kızımızın aşırı iyi olması var. Kızın ağzına s.çmışlar deyim yerindeyse kız polyanna gibi sağa sola poz kesiyor. Affediyor falan. Sanki yargı dağıtıcı. Biri de çıkıp sağa sola saldırsın hin bir karakter olsun ya.. Nerede ana karakter var peygamber kesiliyor başımıza.

johnfrusciante

Süper kahraman filmleri genel de aynı şekilde devam ediyor bol efekt ve sonu belli .Deadpool ve joker biraz sıradışı geldi. Joker çok gerçekçi geldi, önceki joker karakterlerini kimyasallar deli ediyordu lakin aslında insanlar jokeri deli ediyor. Kaç yıldır televizyon izlemiyorum lakin internetten bakıyorum hep aynı tarz Türk dizileri zengin fakir, para mutluluk getirmez vs vs. Eski Yunanlıların yaptığı gibi tiyatrolarda halk çok mutlu çok zengin aynısını bizim tvlerde yapılıyor şimdi... Şİmdiki filmleri ve dizileride netflix esir etti. Gerçekçilik sıfır; gay, zenci, müslüman ,asyalı her dizide filmde olmak zorunda. Çekim tarzları ve konular hep aynı. Ne varsa eskilerde var .

unhappy-witch

Çünkü joker (kara şövalyedeki) Gerçekten jokeri doğaçlama oynamış ve bir usta eseri çıkarmıştır

Görüş Bildir