Görüş Bildir

etiket Mansur Yavaş, Melih Gökçek'e 3 Cip Tahsis Edildiğini Söyledi: '2'si Geldi, Zırhlı Araç Kaldı'

Haberler
> Mansur Yavaş, Melih Gökçek'e 3 Cip Tahsis Edildiğini Söyledi: '2'si Geldi, Zırhlı Araç Kaldı'

İftar programında basın mensupları ile bir araya gelen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, başkanlığı döneminde Melih Gökçek’e üç adet cip tahsis edildiğini, bunlardan ikisinin iade edildiğini ancak zırhlı olan bir aracın Gökçek’te kaldığını söyledi. Belediyede 100 bin top bulduklarını da aktaran Yavaş, 'Dağıtacağız çaresi yok' dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı MansurYavaş, Basın Yayın Halkla İlişkiler Daire Başkanlığının Gölbaşı'ndaki belediye sosyal tesisinde düzenlediği iftar programında, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Burada konuşan Yavaş, Ankara için verdikleri sözleri tutmak için çalışmalara hızla devam ettiklerini, ihaleleri açık olarak yayınladıklarını, tasarrufa makam araçlarıyla başladıklarını söyledi.

'Önce İstanbul'u halledelim, 6 ay sonra Ankara'yı da halledeceğiz'

'Önce İstanbul'u halledelim, 6 ay sonra Ankara'yı da halledeceğiz'

'İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile ilgili birilerinden ifade almak, suçlama yapmak istediler' diyen Yavaş, 'Ankara'da da aynılarını duyuyoruz. 'Önce İstanbul'u halledelim, 6 ay sonra Ankara'yı da halledeceğiz' sözleri Ankara'nın her yerinde yayılıyor. Maalesef bunlar üzücü şeyler' ifadelerini kullandı.

'Zırhlı araç Gökçek'te kaldı'

'Zırhlı araç Gökçek'te kaldı'

Tasarruflara makam araçlarından başladıklarını aktaran yavaş Melih Gökçek'e tahsis edilen zırhlı bir aracın iade edilmediğini aktardı: 

'Makam araçlarını en az sayıya indiriyoruz. Sekreterlerin altında araba var müdürde yok. Belediyede 3 cip var biri zırhlı, yaklaşık değerleri 1 milyon. Melih Gökçek’e tahsis edilmiş. İade istedik ikisi geldi. Satacağız. İhtiyacımız yok. Zırhlı araç kendisinde kaldı, iki personelle.'

'Belediyenin 9,5 milyar borcu var'

'Belediyenin 9,5 milyar borcu var'

Bir gazetecinin 'Ankara Büyükşehir Belediyesinin net ne kadar borcu var?' sorusunu Yavaş, 'Belediyenin 9,5 milyar borcu var. Şirketlerin toplam borcu 1 milyara yakın. Makam araçlarını en az sayıya indiriyoruz' diye yanıtladı.

'Göz retinası ile girilen bir oda var mı?'

'Göz retinası ile girilen bir oda var mı?'

'Belediyenin 12. katında göz retinası ile girilen bir odanın olduğu söylendi. Böyle bir oda gerçekten var mı?' sorusu üzerine Yavaş, şunları kaydetti:

'O, yanlış bir bilgi oldu. Olay şöyle gerçekleşti, İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer, diğer belediye başkanlarıyla bize 'hayırlı olsun' ziyaretinde bulundular. Asansörden inerken, parmak iziyle iniliyordu, yetkilendirmeyi ona göre ayarlamışlar. Benim parmak izi almadı. Tunç Bey 'niye almıyor?' diye baktı. Ben de dedim ki 'yüksek güvenlikli hatta 12. katta Melih Bey'in gözle girilen bir yeri olduğu söyleniyor ama henüz çıkma fırsatım olmadı' dedim. Bütün konuşma budur. Şöyle bir hatam oldu, halbuki 1,5 yıllık Mustafa Tuna dönemi vardı, böyle bir şey vardıysa bile Tuna döneminde mutlaka kaldırılmış olması gerekiyor o anda onu akıl edemedim. Tunç Bey, bunu televizyonda çıktığı zaman biraz daha farklı anlattı. Ben, bunun söylenmesini istemezdim. Çünkü, girilememiş denince bir zafiyet gözüktü.'

'100 bin top bulundu'

'100 bin top bulundu'

'Belediyede sizi çok şaşırtan bir şey oldu mu?' sorusuna Yavaş, 'Şunu söyleyebilirim, bir yerden 100 bin tane top çıktı. Dağıtacağız çaresi yok. Bayram geliyor, bayramda dağıtacağız.' yanıtını verdi.

Kaynak: AA, T24

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
472
188
66
8
7
5
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?