Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Mahkeme, Düğünden İki Gün Sonra Kaçıp Kucağında Bebekle Dönen Gelini Mahkûm Etti: 'Çocuk Başka Birinden'

63PAYLAŞIM

İsviçre'de yaşayan Oktay Elkıran'ın eşi Şemsi Demir düğün gecesi "Karnım ağrıyor" diyerek yakınlaşmak istemedi. Düğünden iki gün sonra kaçan gelin, Elkıran'ın ifadesine göre iki yıl sonra ortaya bir çocukla çıkarak tazminat ve nafaka talep etti.

"Sen Almancısın sana dokunmaz" dediler 100 etek, 100 gömlek, 20 takım elbise ve 20 bin TL istediler.

İsviçre'de çalışan Elkıran, 6 yıl önce bir yakını aracılığıyla tanıştığı ve memleketi Kayseri'de yaşayan Şemsi Demir'le evlenmek için Kayseri'ye gitti. Kızlarını veren aile Elkıran'a "Sen Almancısın sana dokunmaz" diyerek 100 etek, 100 gömlek, 20 takım elbise ve 20 bin TL istedi. Ayrıca Elkıran, düğünde için 40 bin liralık takı aldı.

"Karnım ağrıyor" dedi, 2 gün sonra sevgilisiyle kaçtı.

Sabah gazetesinden Ali Altundaş'ın haberine göre, Şemsi Demir, düğünün ardından karnının ağrıdığını söyleyerek kendisine yakınlaşmak istemedi. İki gün boyunca Elkıran'ı oyalayan Demir, iki gün sonra sevgilisiyle kaçtı.

Boşanma davası açan Elkıran, düğün için yaptığı 110 bin liralık masrafın geri ödenmesini istedi.

Şemsi Demir ise, 50 bin liralık tazminat ve aylık 500 lira nafaka talebinde bulundu. Çifti boşayan mahkeme Demir'in isteklerini reddetti ve genç kadının Elkıran'a 10 bin liralık tazminat ödemesine karar verdi. 

Ancak çocuğunun babasının Elkıran olduğunu iddia eden Demir, mahkemenin kararına itiraz etti. İtirazlar sonunda çocuğun babasının, Elkıran olmadığı, Şemsi Demir'in birlikte kaçtığı ve Elkıran'dan boşandıktan sonra evlendiği sevgilisi olduğu belirlendi.

"Kendisine elimi bile sürmedim. Bu çocuk nasıl benden olur? Bu davadan kazandığım 10 bin lira tazminatla da etek ve gömlek alıp muhtaçlara dağıtacağım"

İki gün boyunca kendisinin oyalandığını söyleyen Elkıran, Demir'in kendisi cuma namazına gidince 3 bavul kıyafet ve 8 bin İsviçre Frankı'nı da alarak sevgilisiyle kaçtığını söyledi. Kazandığı tazminatı da ihtiyaç sahiplerine vereceğini söyleyen Elkıran, çocuğun kendisinden olamayacağını da ifadesine ekledi.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir