Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

LinkedIn'den Eğitim Yatırımı

Anasayfa > Iq > Teknoloji

İş dünyasının sosyal ağı olarak bilinen LinkedIn, dünyaca ünlü eğitim sitesi Lynda.com’u 1.5 milyar dolara satın aldı.

Teknoloji sektöründe geçen yıl yoğun olarak yaşanan satın almalar 2015 yılında da devam ediyor. Bu alandaki önemli bir alım da iş dünyasının sosyal ağı LinkedIn’den geldi. Sosyal ağ, dünyaca ünlü eğitim portalı Lynda.com’u 1.5 milyar dolar karşılığında satın aldı.

LinkedIn’den yapılan açıklamaya göre satın alımın yüzde 52’si nakit, yüzde 48 ise hisse senedi olarak yapılacak. İki şirketin yaptığı ortak bilgilendirmeye göre Lydna.com’un çalışanlarının büyük bir çoğunluğu LinkedIn’e geçecek.

Online eğitim konusunda çalışmaları bulunan Lynda.com, 1995 yılında Lynda Weinman tarafından kurulmuştu. Portalda özellikle HTML, Photoshop, CSS ve benzeri konularda eğitim videoları ve benzeri içerikler yer alıyordu. Satın almayla beraber Lynda.com'un eğitim içeriklerinin LinkedIn'de paylaşılması ya da farklı bir iy modeli ile üyelere sunulması bekleniyor.

Al Jazeera Turk

Samsung Data Code
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?