Levent Gültekin Duyurdu: 'Özgürce Yaşamak İçin Aday Oluyorum'

 > -

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 24 Haziran'da seçim yapılacağını açıklamasının ardından bağımsız olarak adaylığını duyuran ilk isim Levent Gültekin oldu. Gültekin, "İnsan gibi, ağız tadıyla, dostça, kardeşçe, özgürce yaşamak için aday oluyorum" dedi...

Son dönemde başkanlık seçimlerine aday olacağı sıkça dillendirilen Levent Gültekin aday olduğunu resmen duyurdu. Gültekin açıklamasını sosyal medya hesabından paylaştı.

Gültekin, "Biz kazanacağız" diyerek adaylığını şu sözlerle ilan etti 👇

"İktidar erken seçim kararı aldı. Bu bir seçim değil, bu bir gasptır. İktidar ülkeyi gasp ediyor. ’24 Haziran’da seçim’ demek, ‘Ben seçimi dün yaptım’ demek. ‘Benden başka bu ülkeyi kimse yönetemez’ demek. Bunu kabul edemeyiz. Biz bu ülkenin evladıyız. Hepimizin seçme, seçilme, özgürce yaşama hakkı var. Bu hakkımızdan vazgeçemeyiz. İnsan gibi, ağır tadıyla, dostça, kardeşçe, özgürce yaşamak için aday oluyorum. Bu bir adaylık meselesi değil aslında. Bu bir makam meselesi değil. Bu bir sorumluluk almak meselesidir. Ülkemizi bir kişinin iki dudağı arasına bırakmama meselesidir. Bu bir kişiye ‘Türkiye senden daha büyüktür’ deme meselesidir. Hep beraber geleceğimize sahip çıkacağız, ben bunun için varım. Aday oluyorum. Sizin de el vermenizi bekliyorum. El verirseniz, omuz omuza verirsek kazanırız, kazanacağız."

Gültekin'in adaylık açıklaması sosyal medyanın gündeminde...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir