Görüş Bildir
Haberler
KYK Bursu Ne Kadar, Kaç TL? KYK Burs Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

KYK Bursu Ne Kadar, Kaç TL? KYK Burs Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

Türkiye’de son yıllarda artan pahalılık en çok öğrencileri etkilemiş durumda. Üniversitelerin iki yıl aradan sonra yüz yüze eğitim kararı almasıyla birlikte birçok öğrenci barınma problemi yaşıyor. Sosyal medyadan paylaşılan mesajlarda, bazı öğrencilerin okul kayıtlarını donduracağını bilgisi var. Bu süreçte en çok merak edilen konulardan biri de KYK burs ve kredileri. Kredi ve Yurtlar Kurumu, üniversite öğrencilerine aylık olarak ödenen burs veya kredi imkanı sağlıyor. Peki, KYK burs başvuruları başladı mı? KYK burs ve kredi ücreti ne kadar? İşte detaylar…

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

KYK yurt başvuruları, 12 Eylül itibariyle tamamlanmış ve 17 Eylül’de de açıklanmıştı. Öğrenciler, KYK yurt başvurularından sonra KYK burs başvurularını beklemeye başladı. Üniversiteliler, ‘KYK burs başvurusu ne zaman başlayacak?’ sorusuna cevap arıyor.

KYK BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Öğrencilerin KYK ve burs başvuru tarihi sorularına yanıt veren KYK Destek hesabı, şu ifadelere yer veriyor;

'Gelişme ve duyurulardan haberdar olmak için https://gsb.gov.tr internet sitemizi ve resmi sosyal medya hesaplarımızı takip etmeye devam ediniz. İyi günler dileriz.'

Bilindiği gibi, kredi ve burs başvuruları her yıl, tüm üniversitelerin yatay, dikey geçiş, doktora ve yüksek lisans öğrenci işlemlerini tamamlamasının ardından başlıyor.

2021-2022 KYK burs başvurularının üniversite yerleştirme işlemlerinin tamamlanmasının ardından Ekim ayında yapılması bekleniyor.

KYK Burs ve Kredi Ücreti Kaç TL?

KYK Burs ve Kredi Ücreti Kaç TL?

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı konuşmasında 'Üniversite öğrencilerimize bir müjde vermek istiyorum. 2021 yılında öğrencilerime vereceğimiz burs ve kredi miktarını belirledik. Lisansta 550'den 650 liraya çıkarmış bulunuyoruz. Aynı şekilde 1100 lira olan yüksek lisansı da 1300 liraya çıkarıyoruz. Doktorada ise 1650 lira olan ödemeyi 1950 liraya çıkarmış oluyoruz. Ocak ayında öğrencilerin hesaplarına burs ve kredi olarak bu miktarlar yatırılacaktır.' demişti.

Bu Haber De İlginizi Çekebilir

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın