Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kuzey Kore Vatandaşı Olmak İçin 12 Geçerli Sebep

-

Kuzey Kore Vatandaşı Olmak

Kuzey Kore olarak bildiğimiz gerçek ismi Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti olan ülke birçok farklı özelliği ile dikkatleri çekiyor. Dünyadan kendini soyutlamış kendi yağında kavrulan bu ülke insanlarına söylediği  beyaz yalanlarla mutlu bir yaşam sunmaktadır. Duyduğunda orada olmak isteyeceğin nedenler.

1. İsminden de Anlaşılacağı Gibi Demokratik Bir Ülkedir

İşçi partisinin sürekli  %100 oy alarak devletin başında olması demokrasinin olmadığı anlamına gelmez özgür iradeni kullanarak işçi partisine oy vermek için sandığa gidersin

2. Ülkenin Konumu

Güneyinde Güney Kore, kuzeyinde Çin Halk Cumhuriyeti ve Rusya,doğusunda ise Japon Denizi bulunur. Deniz ve uygun fiyatlarda Çin ürünleri cazip geliyor

3. Kusursuz Bir Lider

Senin için neyin en uygun olacağına karar veren her adımında nefesini hissedeceğin bir liderin olacaktır. O bir devlet adamı o bir komutan o bir öğretmen o bir mühendis o bir işçi o bir ... ( her konuda  bilgisi olan mükemmel insan )

4. Trafik Problemi Yok

Çünkü gördüğünüz gibi araç yok, İşe giderken bile grup halinde bayrak ve marşlar eşliğinde gidersin. Sosyalleşmeyi  arttırarak çevre kirliliğini en aza indirgersin

5. Tv ve Radyo Programları

Öyle bugün ne izlemeliyim, nerede ne var derdi yok. Devlete ait olan TV ve Radyo senin için en uygun programı sunar ve seni mutlu eder. (Kuzey Kore'nin 2014 Dünya Kupasında Finale kaldığını biliyor muydunuz  onlar biliyor)

6. Saç Stiline Karar Vermekte Zorlanırsan, Devlet Yardıma Hazır

Apaçiler zalımlar gibi insanlarla karşılaşmazsın.Kadınlar için 18, erkekler için 10 saç modeli var. Geniş yelpazeden birini seçerek stilini oluşturabilirsin.

7. İş ve Gelecek Kaygısına Hayır

Meslek sahibi olmak, CV, mülakat, gelecek kaygısı hepsini unut, çünkü devlet sana en uygun işi   verecek ve çalışma hayatın başlayacak merak etmene gerek yok böyle şeyleri.

8. Ev Sahibi Olmak Çok Kolay

Kira ödeme gibi bir sorunun yok, özel mülkiyetin olmaya bilir ancak devlet sana bedava daire veriyor daha ne ( Kefenin cebi yok zaten )

9. Ülke Savunması

Ordu - Millet anlayışının hakim olduğu bu ülkede. Her 20 kişiden 1 i asker başını yastığa rahat koyabilirsin

10. İnternet Olanağı

Kapalı devre internet sistemi ile sunulan kısıtlı  bilgilere rahatlıkla ulaşabilirsin. Sosyal medya,haber kaynakları,videolar hepsini unut kafan rahat olsun.

11. Yaşam Sadece Buradaysan Güzel

Kuzey Kore insanları bir tarafa dünyanın diğer insanları bir tarafadır. Orada yaşayanlar dünyanın en mutlu ve huzurlu insanıdır bilirler ki diğer ülkeler açlık, sefalet içinde yaşam sürerken  Kuzey Kore'ye özenmektedir.

12. Son Olarak

Duydukların sana cazip geldi ve gerçekten oraya taşınmak mı istiyorsun? 

Bu imkansız bireysel turist olarak bile gidemediğin bu ülkeye devletin belirlediği tur şirketleri ile devletin belirlediği yerleri görmek için bile gitmek büyük çaba gerektirir :)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
arda-orcan1

işte aradığım ülke (!)

benmutlu

Her sabah 9'da içtima alınır. Katılmayan Pyongyang'dan atılır.

Gizli Kullanıcı

TV'Den Sonrasını Okumadım :-|

Görüş Bildir