Külkedisi Gibi Keşfedilme Hikayesiyle Bıçkın Delikanlılığın Kitabını Yazan Yakışıklı: Ufuk Bayraktar

8.4bPAYLAŞIM

Her oyuncunun üstünde taşıdığı bir duruş vardır muhakkak. Yüzüne baktığınız zaman oynadığı rolün gerçek olduğuna inandırır sizi. Bu yetenek ve duruştaki oyunculardan biri de Ufuk Bayraktar. Onunki hem biraz Külkedisi Masalı, hem de başarı hikayesi...

Şu sıralar hepimizin yüreği ağzında seyrettiği Vatanım Sensin'in bıçkın ve bir o kadar asi efesi Dağıstanlı olarak görüyoruz onu.

Yolda efe kıyafetiyle görsek yadırgamayacağız, o kadar iyi taşıyor bu rolü. Zaten "Çanakkale 1915" filminde Seyit Onbaşı rolünü de aynı bu duruşla gerçekleştirmişti.

Biz onu asıl "Kader" filminin Bekir'i olarak tanıdık ve sevdik. Fakat ne filmdi be!

Zeki Demirkubuz'un mükemmel filminde Vildan Atasever ile başrolü paylaşan Ufuk o kadar iyi oynadı ki, 26. İstanbul Film Festivali'nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü aldı.

Peki onun aslında oyuncu olmadığını ve bir çay ocağında keşfedildiğini söylesek?

Evet, aynen böyle. Ufuk'un babası, Cihangir'de bir kahve sahibi. Cihangir malum, sanatçının çok olduğu bir İstanbul semti. Zeki Demirkubuz da bir gün burada çayını kahvesini içerken, kahvede çalışan Ufuk'u görüyor ve oyunculuk yapması konusunda aklını çeliyor. İlk filmi Demirkubuz'un  "Bekleme Odası". Ne şans değil mi?

Onun başarısını sadece şans olarak açıklamak da biraz haksızlık olur. Çünkü Ezel'de Ramiz Dayı'nın gençliğini nasıl oynadığını hepimiz gördük!

Üstelik Tuncel Kurtiz gibi usta bir oyuncunun hayat verdiği gençlik karakterini canlandırdı.

Dahası, Dağ ve Dağ 2 filmlerinde hepimizin içindeki o bam teline oyunculuğu ile çok fena dokundu.

Bu filmler Ufuk Bayraktar'ın kariyerinde parıl parıl parladığı filmler diyebiliriz.

Onu biraz daha yakından tanıyalım derseniz şöyle başlayabiliriz: Hayatında en etkilendiği kitap Suç ve Ceza

Hatta şu ana kadar iki tane kitap okuduğunu da söylüyor: Birisi Suç ve Ceza, diğeri de Kur'an-ı Kerim.

Yaklaşık 2,5 - 3 senedir ise maneviyata yönelmiş; kendini daha huzurlu ve sakin hissediyor.

Hayatında hiçbir şeyin değişmediğini ancak kendine zarar verecek her şeyden kaçınıp daha dingin bir yol seçtiğini söylüyor.

1981 doğumlu yani şu an tam tamına 37 yaşında. O söylemese bile çok belli olan burcu ise Başak.

Resmen Başak Burcu Erkeği yazan her yere fotoğrafı asılır.

Özellikle kadın hayranlarının en çok merak ettiği şey evli olup olmadığı. Evet, kendisi Merve Bayraktar ile evli ve çok mutlu bir evliliği var.

Ufuk ve Merve Bayraktar çiftinin güzeller güzeli bir kız bir de erkek çocuğu var.

Allah bağışlasın...

Keşfedildiği andan ünlü olduğu ana kadar yaşadığı dönüşümü ise şöyle özetliyor: "Ben bir hıyardım, Zeki Abi beni cacık yaptı"

Estağfurullah...

Demek ki böyle bir bıçkın delikanlıya ihtiyacımız varmış ki kısa zamanda büyük bir hayran kitlesi oluştu, boşuna değil. Tebrikler Ufuk Bayraktar!

Özellikle Bekir ve Ramiz için sana çok teşekkür ediyoruz...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
red-velvet

Yakışıklı mı ? Yuh artık!

yunus.1yesilmengmail.com

Neresi yakışıklı?

srpennywise

amk milleti çalıştığı kahvede keşfediyorlar. ben müşteriyken garson muamelesi görüyorum. " 2 oralet uzat ordan başkan " diye.

uyusuk

Hayatı boyunca sadece iki kitap okuduğu kısıma kadar her şey tamam sonrası da tamam ama o kısım maalesef olmamış...

azssa9896

abi boş boş konuşmayın artık yeter ya. sıktınız artık gerçekten. herkes kitap mı okumak zorunda ya? en anlamadığım şey, roman okuyan insanları bilgili, kültürlü, elit bir insan olarak görmek. şaka mısınız lan? ne alakası var şimdi? adam 600 sayfalık GoT kitabı okuyunca benden daha mı üstün biri oldu yani? adam tutunamayanlar kitabını bitirdi diye benden daha mı kültürlü, elit veya vizyonlu birisi oldu? hocam kuantum fiziği ile alakalı kitap okuyun, eyvallah ona lafım yok. ama gidip de yıllarca roman okuyanları bilgili, kültürlü, vizyon sahibi insan yapmayın yeter artık. o bir hobidir. okuyana saygım büyük, ben de okuyorum arada sırada. ama insana inan sadece okuduğunu daha iyi anlama yeteneği ve kelime dağarcığı katmaktan başka bir halta yaramıyor. sadece vakit geçirmelik bir şey. kitap okuyanlar arasında bilgili ve vizyon sahibi insanlar, elit ve akıllı insanlar, bilimsel, kültürel, felsefi veya tarihi kitap okuyan insanlardır. fadiş okuyarak bilgi sahibi olamazsın. yeter artık.

koray-polat

Her okuduğun kitap sana bir şeyler katar. Kuantum fiziğiyle ilgili kitap okuyabilmen için önce Ayşegül Tatilde okuman lazım. GoT da, Yaşar Kemal de, Dostoyevski de, her kitap insana bir şey katar. Eğer dünyayı gezmediysen (gezmekten kastım herşey dahil otele 1 hafta takılmak değil, gezmek) kitap okuyan insanın senden pekçok özelliği üstündür.

srpennywise

aynen Koray agzına sağlık. Emin ol replicant kıçı kırık bir roman bile " orada yaşayan karakterin yaşadıklarından, hissettiklerinden ders almana yardımcı olur " bugün olmasada elbet birgün önüne çıkar. kurgulaştırılmış tarih romanı okuduktan sonra işte esas genel kültürü alırsın. çok entel değilim, günde 50 ile 100 sayfa okurum. dünyanın en ucuz katkısıdır insan vücuduna 5tl'ye bile bulunuyor. kitap okuyan ile okumayanı asla bir tutmam.

bseozyrt

Kitap okumak her şey demek degildir. İnan bana kitap okumayıpta kitap okuyan insanlari cebinden çıkartacak insanlar tanıyorum

koray-polat

https://onedio.com/haber/abasi-mi-yanik-sait-faik-in-soyadini-kitap-ismi-zanneden-kizin-dustugu-uzucu-durum-809149 Kitap okumayınca böyle oluyor işte...

azssa9896

ikinizin söyledikleri de çok doğru şeyler. mantıklı yorumlar öncelikle adam gibi yorum yaptığınız için teşekkür ederim. fakat şöyle bir sıkıntı var, benim bunlara zaten bir ihtiyacım yok. kitap okumayı savunan bir insanın anlatmak istediğim şeyi anlamaması da ayrı bir ironi olmuş. sanırım sizler de roman okurlarısınız. benim demek istediğim şey şu; "kitap okuma" meselesi, sanki insanlara yararlı olan, onları üstün kılan, bilinçli kılan tek şeymiş gibi lanse edilmesi. zira ben adam gibi çekilmiş bir filmden çok güzel dersler alıyorum? yani başkasının yaşadıklarından veya hissetliklerinden ders almam için illa bunu yazı dilinde mi görmem lazım? saçma ve komik. koray hala daha kitap diyorsun, roman okumak hiçbir insanı üstün kılmaz. kitap ayrı bir konu. benim derdim roman.

koray-polat

Kardeş Savaş ve Barış'ı okudun mu? Devlet Ana'yı, İnce Memed'i, Suç ve Ceza'yı okudun mu? Hayatı daha güzel anlatan herhangi bir şey yok bu dünyada. Şöyle düşün; elinde bir puzzle parçası var. Parçaya bakıp "bu ne amk" diyorsun, bir şeye benzetemiyorsun. Ama puzzle'ın parçaları birleştikçe harika bir resim çıkıyor ortaya. Bunun gibi, her roman hayat dersi vermiyor olabilir, ama ne kadar çok roman okursan resim o kadar netleşir. Ayrıca hayatı öğrenmenin tek yolu tabi ki kitap okumak olamaz. Ama en etkili yollarından biridir.

azssa9896

dostum ben savaş ve barış kitabını 12 yaşında kendim alıp okudum.

koray-polat

O zaman tekrar oku :)

dusunen_odun

bu adama bi kere düzgün insan rolü oynatsınlar lan çok canımı sıkıyor bu durum, hep iti köpeği oynamaktan ciğeri solmuştur bence onun da

Görüş Bildir