Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Küba'ya Yapılması Düşünülen Cami Hakkında Sosyal Medya'da Verilen Dikkat Çeken Tepkiler

 > 
10bPAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Latin Amerika Ülkeleri Müslüman Dini Liderler Zirvesi kapanış toplantısında yaptığı konuşmada; Amerika kıtasını Kristof Kolomb’un değil, Müslümanların keşfettiğini söyledi. ''Amerika’yı Kolomb değil 1178’de Müslümanlar keşfetti'' diyen Erdoğan, ''Kristof Kolomb anılarında, Amerika kıtasında dağın tepesinde gördüğü bir camiden bahseder. Kristof Kolomb’un bahsettiği Küba’daki o dağın tepesine bir cami yakışır” ifadelerini kullandı.

Ve tabi bu ifadeye tepkiler gecikmedi.

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

18. 

19. 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
eessau

aha bu da benden =)

douchebek

işte aradığım mizah bu :D

chera

Küba hakkında hiçbir fikriniz olmadığı, zaten çok da umurunuzda olmadığını göstermişsiniz hepiniz. Latin Amerika ile yıllardır ilgileniyorum özellikle de Küba ile. Birkaç yıllık Türkiye Diyanet Vakfı projesidir bu. Eylül 2015 de ise aksilik çıkmazsa Küba da Ortaköy Camii benzeri bir camii planlanıyor. Gerekli izinler ise çoktan alındı, birkaç prosedür dışında. Yani Erdoğan dile getirdi diye sizler de ilk defa duymuşsunuz ki komik tepkiler veriyorsunuz. Belli ki Erdoğan da özellikle bu toplantıda dile getirmek istemiş.Çok azımız dışında bu konudan haberi olmayanlar da sırf Erdoğan dile getirdi diye çok umurundaymış gibi Küba yı kullanarak düşmanlık sergiliyor istediği yere. 1 seneden fazladır Küba dan öğrenci getirildi ve burada ilahiyat vs. eğitimi için. Neden mi? Çünkü Kübalı Müslümanların (azınlık da olsalar) lideri Sayın Yahya Pedro Bey in, oradaki müslüman halkın yıllardır camii ve islamiyeti anlatacak nitelikli insan ve çeviri kitap taleplerini karşılamak için TDV ile birlikte attıkları bir adım var ortada. Cuma namazlarını bile Yahya Pedro nun evinde kıldılar. Kaldı ki Sayın Fidel Castro yıllar önce camii sözü verdi zaten. Ancak uygulamaya konuluyor. Alan razı veren razı! size bize ne değil mi? daha yeni Küba hükümeti 55 yıl aradan sonra ülkede Katolik kilisesi inşasına izin verdi. yani korkmayın sadece müslümanlara izin verilmiyor. Tarih 3.sınıf öğrencisiyim ve Amerika Tarihi dersini de gördüm. Tarihi iddialar tartışılabilir ve ispatlanırsa herkes kabul eder. bu kısım bir yana Che Guevara 1959 dan itibaren yurtdışı gezilerinden birinde Suriye Emevi Camii ni gezmişti. karşı olacağı bir şey olsa o kadar kararlı ve inandıkları uğruna ölen bir ADAM ken formalite de olsa istemediği bir şeyi yapmazdı. okuduğu kitaplardan da haberiniz yoktur. neyse... sonuç olarak kimseye din düşmanı demek istemem ama birinden nefret ediyorsunuz diye farkında olmadan ya da bilerek dine saldırıyorsunuz. ne Erdoğan ne de partisi dini temsil etmiyor, edemez. dünya da kimse yapamaz bunu. lütfen konuşurken lafların nereye gittiğini görün. NOT: hiçbir partiyi ya da şahsı tutmuyorum ve taraftarı değilim Türkiye de.

yasar-koyun

Kübalılardan tepki gelmemiş, size ne oluyor?

ramanov

Çok sallamamış olsalar gerek

ardgn

gelmemiş mi ? biraz araştır koçum

kuzeycephesi

sikine takmamış Kübalılar , sende kimsinki bizim işlerimize karşıyosun demiş.. ama bizdeki %50 GÖT KILI nedeniyle biz maalesef önemsiyoruz

Gizli Kullanıcı

Sizin gibi CAHİLLERİ niye ciddiye alsın Kübalılar.

mmtbasaran1

kuyruklu yıldıza inen uyduda minik bi hesaplama hatası olmuş paneller güneş görmediği için çalışmayacakmış. milyarlarca dolar uçup gitmiş. haydi bizde onları eleştirek... la pardon biz kimiz ki adamların parası ister uzaya sacar ister madene gömer. biz ancak yabancı medya ile bir olacaz memlekette ne yapılıyosa ona karşı çıkacaz . hava alanı ? olmaz . metro ? neye gerek. cumhurbaşkanlığı sarayı ? ulan millet aç. santral yapak o zaman ? ağaçlar kesilmesin. o zaman hiç bişey yapmayak nasıl olsa imf bize bedava bakacakmış ? bravooo çok güzelll... bu arada suriyelileri alıp avrupa amerika ve diğer büyük güçlü ülkelerin yapamadığını yapınca da = paramızı pis araplara kürtlere neden harcıyon.. gülsek mi ağlasak mı halimize....

Görüş Bildir