Koyduğu Fotoğrafla Helal Olsun Dedirtti! Gökyüzü Dalışı Yaptığı Sırada Paraşütü Açılmadığı İçin Yere Çakılan Kadın

-

Emma Carey, Instagram hesabında bir fotoğraf paylaştı. Aslında bu sıradan bir fotoğraf değil çünkü Emma'nın ne kadar güçlü biri olduğunu gözler önüne seriyor. İşte Emma'nın hikayesi!

Emma, Avusturalya'da yaptığı gökyüzü dalışı sırasında paraşütü açılmadığı için feci bir düşüş yaşıyor.

Yaklaşık 4000 metreden karnının üstüne düşen Emma’nın omuriliği kırılıyor ve leğen kemiği zedeleniyor.

Çok büyük çalışmalar sonucu yavaş da olsa Emma yeniden yürümeye başlıyor ama vücudu hala kazanın etkilerinden kurtulma sürecinde.

Emma, insanların omurilik zedelenmesi ile yaşamanın gerçek yüzünü insanlara göstermek istiyor.

“Yürüyebildiğim için insanlar kazayı tamamen atlattığımı ve iyileştiğimi düşünüyorlar ama kazanın etkileri hala devam ediyor ve bunlardan birisi de yaşadığım idrar kaçırma problemi.”

Emma, Instagram hesabından banyoda çektiği bir fotoğrafı paylaşıyor ve buradaki önemli detay Emma'nın altındaki kot şort!

“İdrar torbam sadece 100 ml sıvı tutabiliyor. Bu da yarım bardak sıvıdan daha az miktara denk geliyor yani tahmin edebileceğiniz gibi gerçekten durmaksızın altıma yapıyorum.”

Şu an durumunu insanlarla paylaşıyor olsa bile uzunca bir süre bu durumu saklamış çünkü çok utanıyor ve bunu sır olarak tutmak istiyormuş.

İnsanlar öğrenir korkusuyla uzunca bir süre evden çıkmamaya çalışmış. Bu yüzden de uzunca bir süre kimseyle yakın olmamaya çalışmış.

Ama bu durumdan çok sıkılmış ve şu an insanların ne düşündüğünün umurunda olmadığını söylüyor. İdrar kaçırmakla ilgili tabuların yıkılması gerektiğini düşünüyor çünkü bunun bir çaresi olmadığını söylüyor.

“Altıma yaptığımı görmeyen bir arkadaşım bile olduğunu sanmıyorun. İnsanlarla tanıştıktan sonra 10 dakika içinde bu durumumu onlara anlatıyorum. Ve şu an altıma kaçırdığımı gösteren bu fotoğrafı, 100,000 insanla bir kez bile düşünmeden paylaşıyorum.”

Yani sırf insanlar bunun utanılması gereken bir durum olduğunu düşündüğü ve sizi yargılayacakları için hayatınızı yaşamaktan kaçınmamanız gerektiğini söylüyor!

Cesaretinden dolayı Emma'yı kutluyor ve herkese ilham olmasını umuyoruz!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ufukdiyoki

Sesli hıçkırıp duran bi arkadaşım vardı. Öyle barışıktı ki gülerdi dalga geçerdi, bak şimdi hıçkırcam derdi, beklerdik, hıçkırmazdı, sonradan bi hıçkırık, gülerdik. İnsanların elinde olmayan şeylerden suçluluk duymayıp gururla kendini göstermeleri takdire değer.

corpse-bride

Allah şifa versin

dusunen_odun

bu nasıl 4000 lan

doktorumtrak

Paraşütü dolanmıştır o açılmamış olsa şuan helvasını kaşıklıyor olurduk

kunter-kurtulan

Öyle olmuş zaten. Ana paraşüt dolanmış ve yedek paraşüt de ana paraşüt yüzünden döğru açılmamış. İplikleri de eğitmenin boynuna dolanarak havasızlıktan bayılmasına sebep olmuş. Neyse ki o da hayatta. Paraşütlerden kaynaklanan ekstra sürtünme terminak hızı düşürmüş ve hayatta kalmasına izin verecek kadar yavaşlatmış. Eğer ana paraşüt hiç açılmamış olsaydı, yedek paraşüt engelsiz devreye girer ve bu kadar ağır yaralanmazdı. Belki ayakları kırılırdı sert darbeden ötürü.

boslafebesi

şimdi basit bir test yapalım elinize 1kg et alın ve bunu 2METRE'lik bir mesafeden yere bırakın. Oluşan sonucu 2000'le çarpmaya çalışın :) tamam bire bir aynı olmaz daha yüksekde yoğun havanın olduğu kısımlarda falan aynı etkiyi vermez ama şundan eminim 4000 metreden 1 insan serbest yere düşerse o insan salça olur. Cesaretinden dolayı her ne olursa olsun bunu yaptığı için kutluyorum ama o 4000 metre biraz şey olmuş sanki çeviride sıkıntı olabilir mesela veya yanlışlıkla bir kaç sıfır fazla atmış olabilir.

Görüş Bildir